Yazıcı Sürümü

Adana Teşkilat Çalışması Verimli Geçti


Adana Teşkilat Çalışması Verimli Geçti
08.06.11, Çarşamba
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyeleri 4-6 Haziran 2011 tarihlerinde Adana Şube Teşkilatını ziyaret ederek Adana Şubesi’nin organize ettiği toplantıya ve bir dizi etkinliğe katıldı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyeleri 4-6 Haziran  2011 tarihlerinde Adana Şube Teşkilatını ziyaret ederek  Adana Şubesi’nin organize ettiği toplantıya ve bir dizi etkinliğe katıldı.

 

Adana Şehit Aileleri Derneği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve Genel Merkez Yönetimi’nden Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Mevzuat ve Toplu  Görüşme Sekreteri Ali Bayır, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Mehmet Yaman’ın katıldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, 4/B’li çalışanların kadroya alınmasının ve Yaz Kur’an Kurslarında görev yapan sözleşmeli personele ek derk ücreti verilmesinin mimarının Memur-Sen ve Diyanet-Sen olduğunu belirterek 2010 yılının sendikal kazanımlar açısından oldukça verimli bir yıl olduğunu kaydetti.

 

Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdari Hizmetler bünyesinde çalışan personelin mağduriyetlerinin giderilmesi için de mücadelelerinin devam ettiğini belirterek bu konuda da üyelerimizden biri adına dava açıldığını söyledi.

 

Din görevlilerinin eğitimine de son derece önem verdiklerinin altını çizen Bayraktutar; ' Girişimlerimiz sonucu İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM)' kontenjanı 2 bin 700'den 4 bin 100'e çıkarıldı.Birlik olduktan sonra tüm sorunların üstünden geleceğimize inanıyoruz. Geride bıraktığımız 3 yıllık zaman diliminde çok çalıştık, çok önemli başarılara imza attık. Bu yıl Mayıs Ayı mutabakatında  8. kez yetkili sendika olmanın sevinci ve onurunu yaşıyoruz. Bu başarı sizlerin ve hepimizin başarısıdır.  Bundan sonra da sendikamızı daha iyi yerlere taşımak için var gücümüzle çalışacağız.” Şeklinde konuştu.

 

Bayraktutar, başarılı çalışmaları nedeniyle de Adana Diyanet-Sen İl Başkanı Mustafa Ünaldı'ya da bir teşekkür plaketi takdim etti.

 

İl Müftüsü İsmail Canbolat’a Nezaket Ziyareti

 

 

 

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Genel Sekreter  Hacıbey Özkan, Genel Araştırma ve Dış ilişkiler Sekreteri Mehmet Yaman ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Ali Bayır ile Adana Şube Başkanı Mustafa Ünaldı, Teşkilat Sekreteri Ahmet Türkiliş ve Mevzuat Sekreteri Dursun Boran’dan oluşan heyet Adana İl Müftüsü İsmail Canbolat’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Adana İl müftülüğümüzün yaptığı çalışmaları memnuniyetle izliyoruz  ve başarılarınızın devamını diliyoruz. Bu güzel çalışmaların Diyanet-Sen olarak bizler de destekçisiyiz” dedi.

Diyanet-Sen heyetininin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Müftü Canbolat misafirlerine ziyaretten dolayı teşekkür etti.

 

Daha sonra Diyanet-Sen heyeti, İl Müftü Yardımcılarını, Seyhan ilçe Müftüsü Halil Uzun’u, Şube Müdürlerini Çukurova Belediyesini ve daire personellerini ziyaret etti.

 

Milletvekili Ünivar Din Görevlileri’nin Sorunlarını Dinledi

 

Hasan Usta Restoran’da Diyanet-Sen Genel Merkez yönetimi ve Adana Teşkilat üyeleri ile bir araya gelen Adana Ak Parti Milletvekili Necdet Ünivar din görevlilerinin sorunlarını ve yapılmasını istedikleri dileklerini  dinledi. Toplantı; yapılan ikramların ardından sona erdi.
Bu haberi 7600 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR