Yazıcı Sürümü

Ali Koç Kontv’de Gündemi Değerlendirdi


Ali Koç Kontv’de Gündemi Değerlendirdi
28.12.15, Pazartesi
​Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında gündemi değerlendirerek sendikanın çalışmaları, kazanımları, eğitime yönelik faaliyetleri, ilitam programı, vekil imam hatipler ve fahri kur’an kursu öğreticilerinin kadroya geçme çalışmaları ile Odtü’deki yaşanan olaylar ve Ankara’daki namaz kılan öğrencilere yapılan saldırılar ve diğer güncel konular hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

kntv

Kontv’de Cahit Nazlı’nın yapım ve sunumunu yaptığı “CAHİT NAZLI ile GÖNÜL DİLİ” programına Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç konuk olarak katıldı. Ayrıca güzel ilahileriyle katılan Tasavvuf Musîki sanatçısı Ali Topçu ve Şair Harun Çelikel de programa renk kattılar.

Diyanet-Sen’in yaptığı çalışmalar neticesinde kurum çalışanlarına yönelik elde ettiği kazanımların detaylarını ve hükumetle yapılan 2015 yılı toplu sözleşme maddelerini açıklayan Başkan Ali Koç, Odtü’deki namaz kılan öğrencilere yönelik saldırıları kınadıklarını söyledi. Yapılan mescid inşaatının rektörlük tarafından durdurma kararına tepki gösteren Koç, YÖK başkanının talimatıyla mescid inşaatının bir ayda bitirileceği talimatı öğrencileri ve kendilerini memnun ettiğini ifade etti.

İlitam programı konusunda Diyanet-Sen’in özverili çalışmalarının devam etmekte olduğunu açıklayan Başkan Koç, vekil İmam Hatipler ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerinin kadro taleplerini ise sendika tarafından hükümete iletileceğini söyledi.

kntv1

Bu haberi 2646 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR