Yazıcı Sürümü

Bartın Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu Gerçekleştirildi


Bartın Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu Gerçekleştirildi
28.09.16, Çarşamba
​Diyanet-Sen Bartın Şubesi Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 24 Eylül 2016’da Bartın İl Kültür Merkezi Salonu’nda genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. İki listenin yarıştığı olağanüstü genel kurul seçimleri sonucu Metin Sağım ve listesi yeniden Bartın Şube başkanlığına seçildi.

Avukat Akın Akgül ve Genel Merkez yönetiminden Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın divan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ayrıca Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Genel Merkez Hukuk Bürosu Avukatlarından H. Muharrem Mankır, Memur-Sen ve Toç-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Dağdeviren, Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri ve delegeler katıldı.

Özkan: Diyanet-Sen Büyük Bir Ailedir

Şube Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in tüm Türkiye’de teşkilatlı büyük bir sendika olduğuna dikkati çekerek “Diyanet-Sen ailesi demokratik ilkeler etrafında birleşen, ülkemizin, milli ve manevi değerlerini önceleyen vesayet rejimlerine karşı hep dimdik duran bir anlayışa sahiptir. 15 Temmuz’da ki darbe kalkışmasında da ilk tepkiyi ortaya koyan, salalarla manevi desteğini, tankların önüne geçerek bedenini bu vatan için siper eden din görevlilerinize, Diyanet-Sen ve Memur-Sen ailesinin her bir ferdine, yüreği vatan sevgisi ile çarpan ve vesayete hayır diyen tüm vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Çanakkale ruhu 15 Temmuz’daki kalkışmayı başarısız kılmıştır. Bu ruhun her daim diri tutulması ve dışardan ve içerden ülkemizi bölmek parçalamak isteyenlere karşı hep teyakkuzda olmamız gerekmektedir” dedi.

Yaman: Demokrasiden Vazgeçemeyiz

Bartın Şubesi Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, ülke olarak zor günlerden geçtiğimizi belirterek “Olağanüstü günlerden geçen iç ve dış şer odaklarının bir türlü rahat bırakmak istemediği ülkemizde bütün bu tehlikelere karşı bizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Millet olarak birlik beraberlik içerisinde bu süreci de atlatacağımıza inancımız tamdır. Vatanı, milleti, bayrağı, istikbali için tankın altına yatan, üzerlerine ateş açan uçaklara meydan okuyan kahramanlar, günlerce sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan bu halk gizli açık bütün düşmanlarına bu birlik ruhunu bozamayacaklarını göstermişlerdir. Bundan sonraki süreçte yapmamız gereken sürekli teyakkuz halinde olmadır. Din istismarcılarına karşı güzel dinimizi, evrensel değerleri en güzel şekilde anlatmaktır.

Bunun için medya ayağı olarak kamuoyunu doğru bilgilendirme, taleplerimizi dile getirme, kamuoyu oluşturma ve ikinci ayağı olarak taleplerin gerçekleşmesi için gerekli girişimlerde bulunmaktır. İşte Mevzuat ve Toplu Sözleşme birimi olarak bizim sorumluluk alanımız da burada devreye girmektedir. İstenilen bu taleplerin gerçekleşmesi için Toplu Sözleşe masasına, Kurum İdari Kurulu toplantılarına, kamu personeli danışma kuruluna taşınması gerekmektedir.

13 yıldır yetkili sendika olarak bu taleplerimizi, toplu sözleşme masasına, KİK toplantılarına, taşıdık. Siyasilerle görüşmelerimizde bu talepleri yine dile getirdik. Toplu sözleşmede daha sonra ele alınacak konuları ise Kamu Personel Danışma kurulu toplantılarına taşıyarak sistematik şekilde sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Son olarak darbe girişimini kurtuluş savaşı ruhu ile Çanakkale ruhu ile gözünü kırpmadan kendini kurşunlara siper ederek engelleyen gece sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan bu kahraman milletin bir ferdi olduğum için Rabbime Hamdediyorum. 240 şehidimize ve vatan uğuruna kanını akıtan bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Yapılan olağanüstü şube genel kurul seçimleri sonucu Bartın Şubesi yönetimi şu

isimlerden oluştu:

Şube Başkanı: Murat Sağım

Şube Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili): Sefa Albayrak

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu): Ahmet Cesur

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşlerden Sorumlu): Hüseyin Soyal

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişimden Sorumlu) Ercan Uzun

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Hakkı Çevik

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Abidin Çakmak

Bu haberi 2415 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR