TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Bayraktutar: Sendikacılık Mektup Yazarak İcra Edilemez


Bayraktutar: Sendikacılık Mektup Yazarak İcra Edilemez
02.11.17, Perşembe
Bayraktutar sendikacılık mektup yazarak icra edilmez. Dini nikah mevzusu 2007 yılından beri gündemimizde olan, sayısız görüşmelerde savunduğumuz önemli bir kazanımdır.

Diyanet-Sen Edirne Şubesi Tarafından hazırlanan İl Divan toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; Bu milletin değerlerini hiçe sayarak kavga zemini oluşturmak,milletin temeline dinamit yerleştirmektir’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kardeşliğin tesisi için gösterilen gayretler, bu ülkenin çıkarları için çok önemlidir" ifadelerine yer veren Bayraktutar şöyle devam etti: Kardeşliğin inşası, partiler üstü, sendikalar üstü bir duruştur. Çünkü Kur'an’ın emrettiği ölçüler şahsilik, benlik kabul etmez. Kardeşliğimizin var olmasından rahatsız olan deccallar bu ülkenin üzerine füzeler de yağdırsa,istediklerini elde edemeyeceklerdir.15 Temmuz’da milletin tepesine yağan füzeler, bombalar, kardeşliğimize bir zarar vermemiş aksine tecavüzcü zihniyetlerin gerçek yüzünü açığa çıkarmıştır.

İl Divan toplantısında son zamanlarda yaşanan olaylara da değinen Bayraktutar konuşmasına şöyle devam etti: "Şehitleri tükenmeyen bu milletin acılarına sebep olan şer odakları karşısında bir olmanın, birlik olmanın en önemli silah olduğunu bilmemiz gerekiyor. Biz bir ve bütün olursak geçmişte yedi düvele karşı nasıl başarı sağlamışsak bugün de aynı başarıyı sağlarız.Serhatlar şehri Edirne’nin tarihi duruşu bu ülkenin geleceği için önemli bir örnektir.

Bugün siyasi anlamda hükümete destek olmamızın başlıca sebebi,milletten yana olan milletin çıkarlarını gözeten devletin yanında olmaktan kaynaklanmaktadır. Biz herhangi bir parti mensubu değiliz. Bizim anlayışımız milletten yana olan, milletin değerlerini önemseyen, milletle kavga etmeyen, milletin inançlarını, değerlerini önemseyen ona hizmet edenin yanında olmaktır. Milletle kavga halinde olanın, milletin değerlerine saldıranın, milletin geleceğiyle oynayanların yanında olmayız, olamayız.

Din görevlilerinin sorunlarına da değinen Bayraktutar; Camilerin bahçesine sıkıştırılan lojmanların,camilerin dışına taşınmasını, din görevlilerinin ailelerini sosyal hayattan koparmamak için, camilerin tuvaletlerine bitiştirilen lojmanların yaşama alanı sağlamadığını bilmelerini isterim. Özellikle bazı cami derneklerinin baskıcı tutumlarını eleştiren Bayraktutar şöyle söyledi; Din görevlisinin bağlı olduğu kurum Diyanet İşleri Başkanlığı'dır. Din görevlisi bütün uygulamalarını başkanlıktan gelen talimatlarla icra eder. Fakat görülüyor ki bir caminin lambasından tutun, tuvaletinin temizliğine kadar din görevlileri dernekler tarafından sıkıştırıyor. Burada herkesin bilmesini istediğim husus şudur. Herkes kendi işini yapsın, din görevlisinin üzerinde hiç bir dernek başkanı güç oluşturmaya, makam oluşturmaya yetkili değildir. Bu konuda gereken çalışmalarımız sürmektedir.

Bu haberi 1460 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR