TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Bayraktutar: Yaz Kuran Kursları Hayırlı Olsun


Bayraktutar: Yaz Kuran Kursları Hayırlı Olsun
25.06.18, Pazartesi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar 2018 yılı yaz Kuran kursu eğitim ve öğretim döneminin açılmasından dolayı yazılı bir açıklama yayınladı.

Bayraktutar; Kuran eğitimi için gece gündüz demeden mücadele veren cefakar öğreticilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Kuran eğitiminin manevi donanımımız için kıymeti, değeri ifadelerle anlatılamaz. Fakat öğreticilerimizin daha rahat şartlarda eğitim verebilmeleri için gerekli alt yapı hizmetlerinin tamamlanması, salonlarımızın yaz eğitimine uygun hale getirilmesini önemle istiyoruz.

Bunun yanında eğitim gören çocuklarımızın sağlık ve beslenme hususlarını gözetecek sağlıklı beslenme uzmanları ile ilk yardım müdahalesinde bulunacak görevlilerin eğitim yuvalarımızda hazır olmaları gerekmektedir.

Yeni Türkiye’nin manevi zırhını kuşanan Öğreticilerimizin görevlerini profesyonel manada tamamlamaları için ailelerin duyarlılığına da ihtiyaç duyuyoruz. Gerek dört altı yaş gerek diğer eğitim alanlarında ailelerin öğreticilerimizle iletişim içerisinde olmaları verimlilik açısından çok önemlidir. Kurslarında öğretilenleri aileleriyle paylaşma motivasyonu artıran, olumlu telkinlerle sürekliliği oluşturan aileleri de duyarlılığından dolayı tebrik ediyoruz.

Kuran Kursu öğreticilerimiz ve diğer çalışanlarımızın doğrudan faydalandığı sınavsız geçiş talebimizin karşılık bulmasıyla birlikte ön lisansı lisansa tamamlayan hocalarımız için öğretici kavramı yerine Kuran Kursu Öğretmeni kavramlarıyla hareket edeceğiz. Bu güne kadar engelleri tek tek nasıl aştıysak, bundan sonra da aynı hızla çalışmalarımızı hızlandıracağımızdan şüpheniz olmasın. Bu sebeple Yaz kuran kurslarımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Bu haberi 1661 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR