Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Kars Şubesi Birinci Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi


Diyanet-Sen Kars Şubesi Birinci Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi
25.09.17, Pazartesi
​Diyanet-Sen Kars Şubesi Birinci Olağan Genel Kurulunu yoğun bir katılımda gerçekleştirdi. Programa Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Hacı Bayram Gür, AK Parti Kars Milletvekili Dr. Y. Selahattin Beyribey, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Diyanet-Sen Erzurum, Ardahan ve Iğdır Yönetimleri ile Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların şube başkanları katıldı.

Aydın: Emeğimizi Zayi Ettirmeyelim

Kars Genel Kurul seçimlerinde konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Diyanet-Sen’in 14 yıldır yetkili sendika olduğunu belirterek “Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda bu gün bir çok sendika var. Ama siz bakmayın onların çokluğuna, Bu ülkede gerçekte sadece iki tane sendika vardır. Birisi Diyanet- Sen, öbürü ise diğerleri, diğerleri… Bu gün saymaya zamanımızın yetmediği kadar çok kazanımın olması sizlerin, bizlerin kısaca Diyanet-Sen’in eseridir. Emeğimizi zayi etmeyelim. Bizim emeğimiz üzerinden rakiplerimizin palazlanmasına ne izin verelim ne de göz yumalım. Diğer sendikalar, bizim kazanımlarımızı sahiplenmek için her türlü yolu deniyor, farklı entrikalar ortaya koyuyor. Fotoğraf çektirmeyi mektup yazmayı sendikacılık zannediyorlar. Gece gündüz demeden, ailelerimizi, eşlerimizi, evlerimizi, çocuklarımızı ihmal ederek ya da onların fedakarlıklarına sığınarak elde ettiğimiz kazanımları kendi malları gibi göstermelerine fırsat vermemek de hepimizin ortak sorumluluğudur.” Şeklinde konuştu.

Özkan: Diyanet-Sen Özel Bir Teşkilat

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in çok özel bir teşkilata sahip olduğunu belirterek “Sendikaların teşkilatları gönüllü üyelerinden oluşur. Sendikanın tüzüğünü, programını, ilkelerini, fikirlerini, hedeflerini, amaçlarını benimseyen insanlar, ülkelerini ve dünyayı değiştirmek için teşkilatlarda karşılık beklemeden görev alır ve çalışırlar. İnsanlar, sendikasının yetkili olmasını kendilerinin iktidara gelmesi olarak görürler. Onun için de maddi manevi fedakarlıkta bulunarak, kimi zaman bayrak asarak, kimi zaman maişetlerinin bir kısmını seferber ederek, harcamalarından kısarak, ailelerini ihmal ederek gece gündüz demeden çalışırlar. Sendikayı yetkiye taşıyan gücün kendileri olduğunu bilmenin gururuyla, fikirlerinin ülkeyi yönettiğini idrak etmenin rahatlığıyla, yani manevi tatminle çalışmayı, daha çok çalışmayı sürdürürler. Diyanet-Sen bütün bunların yanında Diyanet-Sen’e gönülden bağlı bu teşkilatın içine karışmak isteyen menfaatçilerin amacına ulaşmasına izin vermeden yoluna devam edebilmiş 14 yıldır başarılarla kazanımlarla yoluna devam etmeyi başarmış çok özel bir teşkilattır” ifadelerine yer verdi.

Gür: Hem Nitelik Hem de Nicelik Olarak Büyüyoruz

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri farklı bir vizyon ve misyon ile sendikacılığa farklı bir bakış açısı getirdiğini belirterek “Kurulduğumuz 1998 yılından beri milli manevi değerlerimize saygı çerçevesinde sendikacılık yapıyoruz. Bizim rehberimiz Peygamber Efendimizin Hilf’ül fudul hareketidir. İyilik ve güzellikleri artırmak için çıktığımız bu yolda her geçen gün nitelik ve nicelik olarak büyüyerek bu gün şükürler olsun 82 bin üyeye ulaştık. 14 yıldır yetkili sendika olarak milletimizin vicdanından bir an bile ayrı düşmedik. Çokluğumuzla övünmedik, sürekli daha neler yapabiliriz, din görevlilerini vakıf çalışanlarını daha güzel imkanlara nasıl kavuşturabiliriz bunun hesabını yaptık. 81 il ve bütün ilçelerdeki teşkilatımızla ülkemizin en ücra köşesine kadar Diyanet-Sen’i anlattık. Vesayet severlere karşı dimdik durduk. Ülkemizin milletimizin hep yanında olduk. Ülkemizin daha ileri gitmesi için sorumluluğumuzun farkındayız ve çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Divan Başkanlığını Hacibey Özkan’ın yaptığı genel kurul seçimleri sonucu Kars Şubesi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı: Ebubekir Keleş

Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) Mehmet Sana Kara

Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Metin Mahmutoğlu

Başkan Yardımcısı (Mali İşler) Ertekin Akaç

Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) Murat Umurbeg

Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Muharrem Satı

Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Veysel Borbağ

Bu haberi 1040 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR