TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen’den Akademik Hayata Bir Katkı Daha


Diyanet-Sen’den Akademik Hayata Bir Katkı Daha
10.01.18, Çarşamba
​Diyanet-Sen’in ilmi, bilimsel akademik hayata katkı sunmak amacıyla çıkardığı dergilere bir yenisi daha eklendi. Din ve Toplum, Vakıf ve Toplum dergilerinin ardından Kadın ve Toplum dergisi de yayın hayatına merhaba dedi.

Toplumun temel unsuru olan kadınların sorunlarını çözmeden sağlıklı bir toplumun inşa edilemeyeceği gerçeğini göz önünde bulundurarak bu alanda çalışma yapma gereği duyduk. Kadın ve Toplum Dergisi bilimsel akademik içeriği ile kadın sorunlarına bütüncül ve bilimsel bakış açıları geliştire bilmek, akademik çevrelerin kadınlar üzerine yaptığı çalışmaları daha geniş çevrelere ulaştırabilmek amacıyla hazırlandı. Toplumdan ayrı düşünülmemesi gereken kadın sorunlarına daha sağlıklı bakış açıları geliştirme ve çözüm üretme konusunda katkı sağlayacağını düşündüğümüz Kadın ve Toplum derginizin tüm kadınlarımıza ve toplumumuza hayırlı olmasını diliyoruz.

Prof. Dr. İhsan Toker editörlüğünde geniş bir akademik kadro ile çıkarılan ilk sayımızda Kadına sosyolojik bir bakıştan, İslam geleneğinde aile kavramına, aile içi şiddetten, Endülüs toplumunda, Anadolu mecmuasında kadına kadar bir birinden farklı makalelerin ve röportajların yer aldığı dergimizi sizlerle paylaşmanın onurunu yaşıyoruz.

KADIN VE TOPLUM DERGİSİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberi 1448 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR