Yazıcı Sürümü

Eskişehir Diyanet-Sen'den Konya'ya "Kültür Gezisi"


Eskişehir Diyanet-Sen'den Konya'ya "Kültür Gezisi"
22.11.12, Perşembe
Diyanet-Sen Eskişehir Şubesi üyelerine yönelik Konya’ya kültür gezisi programı düzenledi.

Diyanet-Sen Eskişehir Şubesi üyelerine yönelik Konya’ya kültür gezisi programı düzenledi.

 

Diyanet-Sen üyeleri ve eşlerine yönelik gezi proğramına Konya Şube yönetimi de eşlik etti.

Profesyonel rehberler eşliğinde Hz. Mevlana türbesi başta olmak üzere manevi mekânlarla tarihi yerleri gezen Eskişehirli Diyanet-Senliler gün boyunca gezinin tadını çıkardılar.

 

Kültür Gezisi Turuna 300 Kişi Katıldı

 

 

Diyanet-Sen Eskişehir Şubesi’nin Konya’ya düzenlemiş olduğu kültür gezisi programına yaklaşık üç yüz kişi katıldı. Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde Hz. Mevlana türbesinden başlayan gezi programı sırasıyla Şems’i Tebrizi Türbesi, Alaaddin Camii, Karatay Medresesi, Meram Bağları ve şehir gezi turuyla devam etti. Konya’nın maneviyatı ve şehrin tarihi dokularının da korunarak modern bir yapısıyla insanlara huzur verdiğini belirten Eskişehir Şube Başkanı İlhan Köroğlu, Selçuklu, Osmanlı ve Karamanlı medeniyetlerinden oluşan açık hava müzesi görüntüsüyle Konya’nın tarihi ve turistlik açıdan ülkemizin önemli merkezlerinden biri olduğunu kaydetti.

 

Konya Şubesi Ev Sahipliği Yaptı

 

Kültür gezisi programını düzenleyen Diyanet-Sen Eskişehir Şubesine Konya Şubesi ev sahipliği yaptı. Gezi boyunca kalabalık bir ekibin rahat ve huzurlu olmalarına ve geziden haz duymalarına yardımcı olan Konya Şube Başkanı Ali Koç’a teşekkür eden Eskişehir Şub  Başkanı İlhan Köroğlu, bu tür organizasyonları diğer illerdeki şubelerimize de tavsiye ediyoruz dedi. Konya Şube Başkanı Ali Koç ise Kültür gezisinin Konya’ya yapılmasını sağlayan Eskişehir Şube Başkanı İlhan Köroğlu’na ve geziye katılan Diyanet-Sen’lilere yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
Bu haberi 4838 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR