Yazıcı Sürümü

Gaziantep Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Seçimleri Gerçekleştirildi


Gaziantep Şubesi  4. Olağan Genel Kurul Seçimleri Gerçekleştirildi
26.11.14, Çarşamba
Diyanet-Sen Gaziantep Şubesi 4. Olağan genel kurul seçimleri 23 Kasım 2014’de Sistemli AVM Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yapılan seçimler sonucu mevcut Şube Başkanı Müslüm Güral güven tazeledi.

Şube genel kurul toplantısına Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Ali Bayır ve Mehmet Yaman,

Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan , Anadolu Gençlik Derneği İl Başkanı Fatih Evyapan, Toç-Bir-Sen İl Başkanı Rıfat Yaşar, Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, Hatay Belediye Başkan Yardımcı, Diyanet -Sen Kilis İl Başkanı Recep Yıldız, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yöneticileri, delegeler ve Diyanet-Sen üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır Diyanet-Sen’in sendikacılığa farklı bir bakış açısı ve farklı bir vizyon getirdiğini belirterek “Bizler önce din görevlisi olduğumuzun her zaman bilincinde olarak erdemli sendikacılık yapıyoruz. Sendikal ahlak bizim olmazsa olmazımızdır. Medeniyet değerlerimizden, manevi değerlerimizden asla taviz vermiyoruz. Bunun yanında başarı için gerekli ekip çalışması, gayret ve belirlediğimiz amaca hep birlikte tek yürek olarak yürümeyi biliyoruz. Bu istikrarlı tutum 11 yıldır sendikamızın yetkili sendika olmasında, her geçen gün yeni kazanımlar elde etmemizde en büyük etkendir. Tüm şubelerimiz demokrasi şölenine dönüşen genel kurul seçimleri ile yeni yönetimlerini belirlemiştir. Bazı şubelerde bayrağı başka arkadaşlarımız devralmış çoğunda da mevcut şube yönetimleri güven tazeleyerek görevlerine devam etmektedir. Ama hepsinde kardeşlik ruhu birlik beraberlik ruhu hakimdir. İşte Diyanet-Sen’in başarısı bu birlik ve beraberlik ruhudur” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’da yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in yalnızca sendikacılık yapmadığını gerek ülkemizde gerekse dünyadaki tüm mazlumların da sesi olduğuna dikkati çekerek “Ulaştığımız bu başarıyla meyveli ağaç gibi dallarımız şükür için eğilecek ve bir gözümüzü yere dikerek geldiğimiz yeri unutmayacağız. Bunun için her an kendimizi muhasebe içinde tutmamız ve diri kalmamız gerekmektedir. 120 bin çalışanımız var. Bu nedenle yapacağımız daha çok iş var. Milletimizin kültürel yapısına göre politikalar belirlemeye ve çalışanlarımızın haklarını kazanmaya devam ettikçe, inşallah daha büyük başarılara imza atarız. Çalışanlarımız bize güvendikçe, bize destek verdikçe sadece çalışanlarımız değil, ülkemizin tüm insanları bu güçten olumlu olarak etkileneceklerdir. Örgütlülüğümüz arttıkça iyiliği çoğaltma, kötülüğü azaltma, kazanımları artırma, mağduriyetlere son verme noktasında çok daha etkili olacağız. İnanıyoruz ki, hangi şart ve imkân altında olursa olsun ülkemize, milletimize, tüm Diyanet ve Vakıf çalışanlarına en iyi hizmeti üreteceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Şube Başkanı Müslüm Göral ise yaptığı konuşmada yapılan hizmetlerde ve kazanımlarda tüm üyelerin katkısı olduğunu hatırlatarak “Üye olurken atmış olduğunuz imzaları küçümsemeyin bu hizmetler ve kazanımlar atmış olduğunuz imzaların neticesinde olmuştur. Bunlar sizlerin de eseridir. Burada da görüldüğü üzere sendikacılıkta üye sayısının önemi oldukça fazladır Devlet veya Diyanet bizleri üye sayımıza göre muhatap almaktadır. Buna göre değerlendirmekte buna göre sözümüz geçerli olmaktadır. Sendikalar sivil toplum kuruluşlarıdır. Bir ülkede sivil toplum kuruluşları ne kadar çok ve etkinse o derece gelişmiş belli bir seviyeye gelmiş demektir. Hizmette ve sendikacılıkta önemli olan şeffaflık ve dürüstlüktür. Bizler bu değerleri koruduğumuz müddetçe hizmetin en iyisini vereceğimiz kanaatindeyim. Sendikacılıkta ekip ruhu çok önemlidir. Bu yük sadece Sendikamızın yönetiminde veya çeşitli kademelerinde yer alan arkadaşlarımıza yüklenmemelidir. Sendikamızın bütün üyeleri adeta başkanmış gibi çalışıp gerekli çalışmayı ve gayreti göstermelidir.” Dedi.

Yapılan seçimler sonucu Gaziantep şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Müslüm Göral

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Şeker Kuzucu

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Mehmet Kolman

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Osman Zahter

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Ahmet Kurt

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : M. Emin Arslan

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Bünyamin Gürdal

Bu haberi 2390 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR