Cebrail Yakışır

Cebrail Yakışır

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)
cebrailyakisir@diyanetsen.org.trYazıcı Sürümü

Gücümüze Gücünle Destek Ver


13.03.14, Perşembe

Ülke menfaatlerini her zaman öncelik sayan, ve asli duruşumuz olan Diyanet-Sen’in örgütlü yapısını, bir adım öne götürmek için var gücüyle çalışan Diyanet-Sen Genel Merkez’i yönetimi olarak, teşkilatçı yapımızı daha da olgunlaştırmak adına çalışmalara devam ediyoruz. Dünya’da dengeleri değiştirmeye dönük çalışmalar yapılırken, biz sendikal bazda dünyanın gerisinde kalmamak adına, üyelerimizin daha donanımlı, daha örgütlü, daha lider vasıflı olan yönlerini öne çıkarma hedefindeyiz. Geçmişe saplanıp kalma yerine, yarını adına hedefler belirleyen dinamik yapımızı, bu ayda devam ettirdiğimiz il teşkilat çalışmalarımızla güçlendirme hedefindeyiz.

Var olmanın ana unsurlarından bir tanesi olan, birey olabilmeyi Diyanet-Sen üyesi olan din görevlileri hissi manada daha da hisseder duruma gelmiştir. Kalplerde sevgisizlik, sahipsizlik, örgütsüzlük,yalnızlığı tek adres olarak gösterse de, biz bir ses olabilmenin bütün metaforlarını tamamlayacak bir azimle çalışıyoruz. Birey sendikacılığını savunan değil, birlerle binler olabilme hedefinden şaşmayacak asli duruşa sahip olabilmenin yollarından bir tanesini, Diyanet-Sen olarak görüyoruz. Geçmişin yalnız duruşunu, geleceğin rol model olan örgütlü yapısıyla taksim ediyoruz.

Çalışmalarımızda kucaklayıcı olabilmek adına yapılan teşkilat çalışmalarımız, masa başı sendikacıların gıpta ettiği bir hal alsa da, her alanda örnek olmanın vermiş olduğu erdemle, ne ben hissine kapılıyoruz, ne de benlik şuurunun yıkıcı yanlarından bi haber yaşıyoruz. Evet biz olmak zordur, ama ben olmak, insanlık dışı hislerin, insan nefsine yaptığı istilaların ve yıkımların hezimetinden de, Yüce Yaratıcıya sığınıyoruz.

Diyanet Sen ailesi olarak, sen yoksan biz bir eksiğiz mantığıyla yola çıktık. Gücümüze gücünle destek olmak adına, örgütlü yapımıza destek veren Din Görevlilerimizin, değerler sendikacılığına vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Mazlumların sesi olabilmek adına dünyada gözyaşı dökenlere bir cevaptır Diyanet Sen, çünkü herkes kendi menfi duygularına koşarken, biz Memur-Sen ve Diyanet- Sen olarak kardeşlerimize koştuk. Diyanet-Sen’li olmak zordur, çünkü biz, bin yıl sürer dedikleri baş örtüsü zulmünü tarihin ideolojik sayfalarından koparıp atan, zulümün bitmesine öncülük eden Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı bir sendikayız. Diyanet Sen olmak, yürek olmaktır, mazlumun yanında zalime karşı durmaktır.

Son olarak, Erdemliler hareketinin başlatmış olduğu kutlu davamızda, bizimle birlikte yürüyen, sesimiz olan teşkilatımıza sonsuz teşekkürler sunar, her din görevlisinin kalbinde bir nakış olmasını arzuladığımız Diyanet-Sen’in neferleri olarak gelecek yazımda buluşuncaya kadar Allah’a emanet olun…

Bu haberi 3382 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR