Hacı Bayram Gür

Hacı Bayram Gür

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)
hbayramgur@diyanetsen.org.trYazıcı Sürümü

Her An Değişim, Sürekli Gelişim


18.12.15, Cuma
​Kurumlar da insan gibi sürekli tekamül halinde olmalı ve gelişimini her an ve ömrünün sonuna kadar sürdürmelidir.

Biz sendikamızı, kendimiz, ülkemiz ve insanlığa hayır sağlayan bir imkân ve fırsat; aynı zamanda salih amel defterimizi çoğaltacak bir araç olarak görüyoruz.

Diyanet-Sen bize sizlerin emanetidir. Bu emaneti daha da geliştirip bizden sonraki neslin arasından en ehil kişilere yönetimi devredene kadar bu sorumluluğumuzu yerine getirme gayreti içerisinde olacağız. Bizden sonraki neslin yetişip gelişmesine de en az kendimiz kadar önem veriyoruz. Bunun en güzel örneği Diyanet-Sen akademileri ve bölge eğitim toplantılarıdır. Böylece bu toplantılara katılan üyelerimiz akademik sendikacılığın eğitimini almış olarak bilimin ışığında çağının gerekleri ile sendikacılık yapmaya başlamıştır.

Gerek kişisel manada gerekse kurumsal manada sürekli araştıran, sorgulayan, iki gününü eşit geçirmemek için gayret eden bir vizyona sahibiz.

Kurum olarak ortak aklın ve istişarenin önemini biliyor, isabetli kararların ancak istişare ile alınan kararlar olduğunun bilinci ile istişareye özel önem veriyoruz.

Sizlerin öneri ve eleştirilerini mutlaka dikkate alıyor, bunları kendimizi geliştirme fırsatı olarak görüyoruz. Genel merkez yönetiminden başlayarak il ve ilçe yönetimlerine kadar bütün yöneticilerimizin alacakları kararlarda yetkili organların ve üyelerin fikir ve önerilerine yer vermelerini sürekli telkin ediyoruz. Bu yaklaşım aynı zamanda çevremizdeki arkadaşların ve üyelerimizin potansiyelinden en yüksek derecede yararlanmayı da beraberinde getirmektedir.

Tüm üyelerimizin bizlere rahat bir şekilde ulaşabilmelerini, sorularını cevapsız bırakmamayı ve mümkün olduğunca sorunlarına çözüm bulmayı vazife biliyoruz ve gerekli çalışma ve gayreti gösterdiğimize inanıyoruz.

Genel merkez yönetim kurulu üyelerimiz ve personelimizle sizlere daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek için deneyimli ve uzman kadrolarla çalışıyoruz.

Eğitimin yanında sosyal konulara da yer veriyor, zaman zaman düzenlediğimiz etkinliklerle bunu destekliyoruz. Nitekim geçen yıl başlattığımız Uluslararası Din ve Toplum Fotoğraf Yarışması’nın II.si için başvuru şartları belirlendi ve Aralık 2015'te çıkardığımız Diyanet-Sen Dergimiz'de yer aldı. Uluslararası standartlarda ve bir çok fotoğraf sanatçısının ve amatör fotoğrafçının katılımıyla gerçekleştirilen yarışma sonrası düzenleyeceğimiz sergimizle de sosyal etkinliklerimizi devam ettireceğiz.

Diyanet-Sen bu gün 71 milyonu geçen üye sayısı, yüzde 87’ ye varan sendikalaşma oranı, 12 yıldır yetki ve yukarıda saydığım tekamül ve gelişim anlayışı ile kurumsallaşmasını her geçen gün pekiştirerek yoluna devam etmektedir. Hiçbir zaman her şey tamam artık zirvedeyiz ve fazla bir şey yapmamıza gerek yok anlayışına sahip olmadık. Hayat devam ettikçe Diyanet-Sen var oldukça bu gelişim bu tekamül devam edecektir.

Diyanet-Senimizi bir adım daha ileriye taşımak gelişimine ve değişimine katkı sağlamak için Genel Başkan ve yönetim kurulu üyelerimizden şube başkan ve yönetimlerine, il ve ilçe temsilcilerimizden tüm üyelerimize herkese sorumlulukları ölçüsünde ihtiyaç vardır.

Nimetleri karşısında Allah’a şükretmeyi, acziyetimiz ve ihtiyaçlarımız karşısında O’na dua etmeyi, günahlarımıza sürekli tövbe etmeyi; insanlara teşekkür etmeyi ve gereğinde özür dilemeyi; kâinattaki tüm varlıkların haklarına saygılı davranmayı ihmal etmemek dileği ile Allah’a emanet olun.

Bu haberi 2522 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR