Yazıcı Sürümü

Karabulut: Sendikacılığı Dava Şuuru İle Yapıyoruz


Karabulut: Sendikacılığı Dava Şuuru İle Yapıyoruz
20.07.18, Cuma
​Diyanet-Sen Düzce Şubesi Kadınlar Komisyonu tarafından kadın üyelere yönelik düzenlenen program Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Karabulut’un katılımı ile Düzce’de gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda Kur’an Kursu Öğreticilerine hitap eden Karabulut, Diyanet-Sen’in din görevlilerinin haklarını aramanın, savunmanın yanında dava şuuru ile hareket eden kendisine “Hilf’ül füdul” erdemliler hareketini örnek alan, ülkemizin ve ümmetin geleceğini dert edinen, ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu söyledi.

1998 yılında bir avuç gönüllü ile başlayan kutsal yolculuğun bu gün 81 üye ve 15 yıldır devam eden yetki ile ülkemizin sendikalaşma oranı en yüksek kamu kesimi olma özelliğine sahip olan din görevlilerimizin en çok teveccüh ettikleri bir sivil toplum kuruluşu olmamanın haklı onurunu yaşadıklarını ifade eden Karabulut, “Rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Ahmet Yıldız, “Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönem din görevlilerinin altın çağı olmuştur” diyor kitabında… Evet gerçekten de Diyanet-Sen din görevlilerine, ülkemize ve ümmet coğrafyasına kazandırmaya hizmet etmeye devam ediyor…

Diyanet’e 1 kadronun verildiği günlerden bu gün boş kadro sorunun büyük ölçüde çözüldüğü, ücretlerin büyük ölçüde iyileştirildiği, sosyal ve mali hakların düzeltildiği günlere geldik.

Kuran Kursu Hocalarımıza öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ödenmesi, ek ders ücretlerinin yükseltilmesi, milli, ulusal ve dini bayramlarda aktif çalışan din görevlilerimize mesai ücreti ödenmesi, gece nöbetine kalanlara 5 saat ek ders ücreti ödenmesi, Vaizlerin Din Hizmeti Tazminatına 10 puan İlave edilmesi, önceki yıllarda fahri ve vekil olarak görev yapan hocalarımızın kadroya alınması ve daha burada sayarak vaktinizi almak istemediğim yüzlerce kazanımın altında Diyanet-Sen’in imzası vardır.” Dedi.

Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Karabulut daha sonra katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Bu 15 yılık yetki döneminde din görevlileri adına güzel gelişmeler güzel kazanımlar sağlandı. Hepsinin altında sendikamızın imzası vardır. Alın teri ve emeği vardır.

Bu haberi 107 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR