TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

“Kardeşliğimizden de Demokrasiden de Ödün Vermeyiz”


“Kardeşliğimizden de Demokrasiden de Ödün Vermeyiz”
10.01.18, Çarşamba
​Diyanet-Sen Sakarya Şubesi Olağanüstü genel kurul toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Diyanet-Sen bu günlere birlik beraberlik, kardeşlik, şeffaflık ve demokrasi sayesinde geldi. Kardeşliğimizden de demokrasiden de ödün vermeyiz” dedi.

Diyanet-Sen Sakarya Şubesi Olağanüstü Genel kurul toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman'ın katılımı ile gerçekleştirildi. İki listenin yarıştığı genel kurul seçimlerinde mevcut şube başkanı Ali Güzeldal güven tazeleyerek yeniden şube başkanlığına geçildi.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın yaptığı toplantıda Memur-Sen ve Diyanet-Sen hareketinin güçlü teşkilatı ve bir milyonu aşan üyesiyle milli şuurun en güçlü savunucusu olduğunu söyleyen Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, hak mücadelesini; sorumluluk şuuruyla birlikte ele alıp, hikmet, adalet, iffet ve şecaat üzerine inşa ettiklerini ifade etti. Bunların bütününün erdemli insanı, erdemli bir hayatı ortaya çıkardığını söyleyen Bayraktutar, emek mücadelesinin de, egemenlik mücadelesinin de, kültür ve medeniyet mücadelesinin de bu anlayış çerçevesinde yürütme gayreti içinde olduklarını dile getirdi. Bu anlayışın Memur-Sen’in kuruluşundan bu güne böyle devam ettiğini belirten Bayraktutar, “Bugüne kadar emanetini yüklendiğimiz çalışanlarımızın hak mücadelesinde hilf’ül fudul erdemliler hareketini referans aldık ve hiçbir zaman ilkelerimizden geri adım atmadık” şeklinde konuştu.

Güzeldal: Amacımız Sendikamızın Güçlü Olması

Kardeşlik havasında geçen olağanüstü kongrede seçimi kazanan Ali Güzeldal yaptığı teşekkür konuşmasında; “Bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Amacımız sendikamızın güçlü olması, hizmet ettiğimiz camianın güçlenmesidir. Tüm dava arkadaşlarıma, gönül dostlarıma, şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Olağanüstü Genel Kurul seçimleri sonucu Sakarya Şubesi yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı: Ali Güzeldal

Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) Nihat Meraklı

Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Metin Bakır

Başkan Yardımcısı (Mali İşler) İsmail Yayla

Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) Orhan Yılmaz

Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Mehmet Kaya

Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Ali Rıza Yavuz

Bu haberi 1199 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR