Yazıcı Sürümü

Konya Şubesi 6. Olağan Genel Kurul Seçimlerini Gerçekleştirdi


Konya Şubesi 6. Olağan Genel Kurul Seçimlerini Gerçekleştirdi
10.11.14, Pazartesi
Diyanet-Sen Konya Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu delegasyon ve üyelerin yoğun katılımlarıyla Konevi Kültür Merkezinde yapıldı. Mevcut Başkan Ali Koç güven tazeleyerek yeniden Konya Şube başkanlığına seçildi.

Konya Şubesi Genel Kurul Toplantısına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Memur-Sen Konya İl Başkanı Latif Selvi, Konya Müftü Vekili Muharrem Biçer, Müftü Yardımcısı Dr. Hamza Küçük, Karatay İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk, Selçuklu İlçe Müftüsü Ali Okutan, Bozkır İlçe Müftüsü Veli Çömçe, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Din Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Süleyman Çakır, Türkiye Din Görevlileri Vakfı Genel Başkanı Sadık Gündoğdu, Siyasi Parti temsilcileri, bürokratlar, Memur-Sen’e bağlı Sendikaların Şube Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve tüm İlçe Başkanları ile delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın yaptığı genel kurulda bir konuşla yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Metin Memiş Toplu Sözleşmenin önemine vurgu yaparak “Çalışan memurlar Memur-Sen’in yetkili olduğu dönemlerde hep kazanmıştır ve kazanmaya da devam edeceklerdir” dedi.

Dünya genelinde Müslümanlara zulmeden zalimlere karşı Diyanet-Sen’in sessiz kalmadığını söyleyen Konya Şube Başkanı Ali Koç, “Diyanet Çalışanları olan Din görevlilerinin geleceğini birilerinin iki dudağı arasına bırakmak, Din görevlisi kardeşimin geleceğini muhtarların, cami derneği yöneticilerinin ve cemaatin yön vermeleriyle basite indirgemek, hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir. Görevi başında olan bütün din görevlilerimiz ve emeklilerimiz yaşadıkları çevrenin kanaat önderleri olduğu ve yol göstereni olduğu da unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen seçimler sonucu Konya şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Ali Koç

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Ahmet Uzun

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Bahri Uyar

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : İlhami Küçüktürken

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Ahmet Genç

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : Ali Bekir Eraslan

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Ahmet Yılmaz

Bu haberi 2685 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR