Yazıcı Sürümü

Konya Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı


Konya Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı
26.10.16, Çarşamba
​Diyanet-Sen Konya Şubesi’nin genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı Genel Başkanvekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın da katılımlarıyla Öğremenevi’nde gerçekleştirildi.

Şube yönetimi, Denetleme ve Disiplin Kurulu yönetimleri ile İlçe Başkanları, Kadınlar Komisyonu ve Gençlik Komisyonu yönetimleri ile işyeri temsilcilerinin katıldığı İl Divan Kurulu Toplantısına Memur-Sen İl Başkanı Nazif Karlıer, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş, Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber, Taşkent İlçe Müftüsü Mustafa Bilgiç’in yanı sıra Eskişehir Şube Başkanı İlhan Köroğlu ve Karaman Şube Başkanı Ali Şahin Mutlu ve Yönetimi katıldı.

Aydın: Ülkemizi ve İslam Coğrafyasını Dizayn Etmeye Çalışıyorlar

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın yaptığı İl Divan Kurulu Toplantısında konuşan Genel Başkanvekili Osman Aydın, Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde çalışan 120 bine yakın Diyanet personelinin bulunduğunu, 120 bin personelin 80 bininin Diyanet-Sen ailesini tercih ederek sendikaya güç verdiğini söyledi. Genel Başkanvekili Osman Aydın, “Ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İslam coğrafyasını kan gölüne dönüştüren bu mihraklar ülkemizi de bu savaş ortamına çekmeye çalışıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar. Bütün bu dize getirme, dizayn etme çalışmaları 15 Temmuz gecesi dini görünümlü bir cemaat kisvesi ile yıllardır insanımızı kandıran, her türlü kutsalı, inancı ve dini değerleri hiçbir hassasiyet göstermeden fütursuzca kullanan FETÖ/PDY’nin darbe kalkışması ile açıkça ortaya konmuştur. Uluslararası üst akıl ve onun maşaları 15 Temmuz’da suçüstü yakalanmıştır. 15 Temmuz gecesinde hain ve kanlı darbe girişimi karşısındaki cesur ve vakur duruşu ile tüm dünyaya örnek olan aziz milletimiz, vatanına, milletine, millî iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkmış, yüzlerce şehit ve binlerce gazi kardeşimiz ile var olma mücadelesini kazanmıştır. Sendikal çalışmalara Konya Şubesinin büyük bir etkisi olduğuna vurgu yapan Osman Aydın, il genelindeki tüm yöneticileri tebrik ediyorum dedi.

Koç: Farkımız Hem Rakamsal Hem Kazanımsal

İl Divan Kurulu Toplantısında konuşma yapan Konya Şube Başkanı Ali Koç, Memur-Sen ve Diyanet-Sen’den evvel çalışanların hak arayışını, ülkesini kırıp dökme olarak algılayan yağmacı bir anlayıştan, istişare kültürünün önemsendiği bir alana geçiş yaptık. Farkımız bizi diğerlerinden hem rakamsal bazda, hem de kazanımsal bazda daha üstün kılmaya yetti. Bizler Konya Şubesi olarak 4340 personelin içinden 2450 üyesi olan, başarı oranı ise %56 olan büyük bir Şubeyiz dedi.

Konya Şubesinin genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısındaki konuşmasında, sivil toplum örgütleri birer teklif ve talep makamıdır. Bu teklif ve talepleri yerine getirmek devletin asli görevidir. Sivil toplum kuruluşları demek devletin yapı taşı, alt dinamikleri demektir. Bu talepleri dile getirmek yetkili ve etkili sendikaların görevidir diyen Şube Başkanı Ali Koç konuşmasına şöyle devam etti:

Bugün ülkemizde yaşanan sıkıntılara şöyle bir bakalım; Kan akıtarak, çukur açarak ve adına Kürt davası diyerek kardeşi kardeşe düşürmekteler. Buda yetmezmiş gibi 15 Temmuz 2016 günü fetö terör örgütü tarafından silahlı darbe girişiminde bulunulmuş ve hiçbir ayırım yapılmadan ülkemiz insanlarına uçaklarla, helikopterlerle bombalar atılmış, tanklarla insanlık ezilmiş ve savunmasız insanlarımıza silah doğrultulmuştur. Bu darbe girişimine duyarsız kalmayan Din Görevlilerimiz, camilerimizden sala ve ezanlar okuyarak halkımızın alanlara inmelerini sağlamış ve hatta Din Görevlilerinin harekete geçmesinde sendikamız SMS göndermek suretiyle inancımıza ve vatanımıza sahip çıkma konusunda etkin bir hizmeti yerine getirmiştir.

Darbe girişimine karşı yurt genelinde Memur-Sen üyeleri ve vatandaşlar sokağa inerek ellerinde Türk bayrakları taşıyan binlerce kişi, darbecilere karşı ülkesine sahip çıkılmıştır. Milletimiz darbeye karşı ciddi bir irade ortaya koyarak, “Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millete ayar çekmeye yeltenenlerin 15 Temmuz akşamı başlattığı darbeyi püskürten, darbeci kahpelerin yüzüne tüküren bir milletin mensubu olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz.

Millet ayaktadır, Çanakkale Ruhu hayattadır. Millete tank namlusu doğrultan şerefsizlere, millet iradesinin tecelligahı Meclise bomba yağdıran hain hadsizlere geçit vermedik, vermeyeceğiz.

Yeniden Büyük Türkiye, Güçlü Türkiye, Ümmetin Umudu Türkiye iradesinin garantörleri bu ülkededir. Bu ülke, milletine, devletine sahip çıkan, ‘ezan susmaz, bayrak inmez’ diyen kahramanların yaşadığı bir ülkedir. Darbe girişimine karşı mücadele yolunda canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyoruz. Ayrıca gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.

Konya Şubesinin Tüm Yöneticilerine Teşekkür Belgesi Verildi

2016 yılı Mayıs ayında Diyanet-Sen Konya Şubesinin üye sayısının artırılmasında büyük emek sarf ederek Şubenin başarı oranını yükselten, ayrıca 15 Temmuz Darbe Kalkışmasında öncülük yaparak halkın meydanlara inmesi ve devletine sahip çıkması konusunda etkin bir görevi yerine getiren tüm din görevlileri adına Şube Yönetimi, Disiplin ve Denetleme Kurulu Yönetimleri ile İlçe Başkanları, Kadınlar ve Gençlik Komisyonu Yönetimleri ile işyeri temsilcilerine Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve Şube Başkanı Ali Koç imzalı birer teşekkür belgesi verildi.

Bu haberi 2277 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR