Yazıcı Sürümü

Kütahya Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Kütahya Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
25.04.18, Çarşamba
Diyanet-Sen Kütahya Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Ali Omurca’nın katılımı ile gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Hacibey Özkan’ın yaptığı toplantıya Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, yönetim kurulu, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ve ilçe temsilcileri katıldı.

Özkan: Diyanet-Sen Büyümeye Devam Ediyor

Kütahya Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda katılımcılara hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in Diyanet ve vakıf çalışanlarının haklı desteği ve teveccühü ile her geçen gün büyümeye devam ettiğini söyledi.

Diyanet-Sen’in varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul ettiğini belirten Özkan19 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 83 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumakta ve gelişim yolculuğuna devam etmektedir. Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın sendikamıza verdiği destek, normal bir teveccühü aşan niteliğiyle gerçek bütünleşmeyi ifade etmektedir. Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak bütünleşmesi sonucudur.” Dedi.

Özkan konuşmasına şöyle devam etti: Mücadelemiz sendikacılığın hakka, hukuka riayet eden tarafını göstermektir. Çünkü biz ahlâki ilkeleri olan, erdemi, dayanışmayı önemseyen “değerler sendikacılığı” anlayışını benimsiyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımız, mali ve özlük haklar hususunda olduğu kadar, sosyal, kültürel alanda da etkin olmayı amaçlar. “Ben kazanayım da ülke kaybederse kaybetsin” anlayışı, hem ahlaki değildir hem de bizim anlayışımıza terstir.

Omurca: Ülkemizin Yeni Ufuklara Yolculuğunda Öncüyüz

Kütahya İl Divan Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca millet olarak büyük mücadeleler vererek direnerek bu günlere geldiğimizi var olmayı var kalmayı başardığımızı hatırlatarak “. İşte Diyanet-Sen 19 yıllık mücadelesiyle bu hayatî davanın, tarihî değere dönüşen örgütlü gücüdür. O nedenle, biz ekmek ve emek mücadelesini, insan hakkı, hukuku, onuru, özgürlüğü davasından ayrı görmedik, göremeyiz. Onursuz bir tokluğun, özgürlükten yoksun bir rahatın, imandan uzak bir benliğin önemi yoktur, olamaz. Kurulduğumuzdan beri bağrından çıkıp kendimizi dualarına, desteklerine emanet ettiğimiz millet adına vesayetçi odaklara karşı çetin mücadeleler verdik. En uzak köşelerine kadar her noktasını tevhidin teslim alınmaz ruhunu yeni bir duyarlılık ve bilince dönüştürerek ilmek ilmek ördüğümüz, örgütlediğimiz üyelerimiz, ülkemizin yeni ufuklara yolculuğunda öncü oldu. Gelecek güzel günler yine bizim gayret ve çalışmalarımız sonucu şekillenecektir.” İfadelerine yer verdi.

Bu haberi 666 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR