Yazıcı Sürümü

Mersin İl Divan Toplantısı Yapıldı


Mersin İl Divan Toplantısı Yapıldı
17.12.13, Salı
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılarının katıldığı İl Divan Toplantısı Yapıldı.

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılarının katıldığı İl Divan Toplantısı Yapıldı. Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan Dünden bu güne yaptığımız çalışmalarla her zaman en iyisini hedefledik. Her alanda sayısız kişilere örnek olma gibi ulvi bir davayı misyon edinmiş üyelerimizle birlikte olmak, onların dertlerini dinlemek,onlarla gülmek, onlarla  ağlamak kısacası onlar demeden biz olmak için çalışan Diyanet-Sen  sayısız kazanımlarına kurulduğu ilk günden itibaren kardeşlik vurgusunu  ekleyerek çalıştık. Toplumun değer yargılarını ideolojik yapılarla şekillendirmenin aksine  vatan, millet kavramlarına duyulan ehemmiyeti göz önünde tutmanın  kutlu mücadelesini yapmaya devam etmeliyiz. Özkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü;  Biz dün değerler sendikacılığını başlatırken de birlikteydik bu gün de birlikte olacağız, yarında Allah’ın verdiği nefesi onun kutlu davası için harcamak ne mutlu ki bize nasip olmuştur. Dün birken şimdi binler olmanın ehemmiyeti, zirvede iken sırtımıza aldığımız yükün bilinci bizi bu kutlu yolda hiçbir surette yalnız bırakmamıştır. Size denilse kendi derdiniz için her gün şuraları gezeceksiniz, şu merhaleleri aşacaksınız, acaba ne kadar dirayetli durabilirsiniz. İşte dirayetli duruşumuzdaki  tek ilham kaynağımız yüce Allah’ın davası için attığımız adımlardır.

Bu dava Hak dava Hakkın Davası,

Bu dava mücadelenin çilenin hası,

Mısralarında olduğu gibi hak olan bu yolda binler olmaya geldik, hak olan bu yolda tek yürek tek bilek olmaya geldik.

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır İl Divan Toplantısında yaptığı konuşmasında şu  ifadeleri kullandı; İnsanlar kendi hayatlarını ve aile bireylerinin hayatlarını en iyi şekilde devam ettirebilmek için temel ihtiyaçları karşılamak zorundadırlar. Bunun için de çalışmaları gerekir. Din hizmetini sunanların sendikal faaliyetler içinde olmaları, sundukları din hizmetine zarar getirmez. Yaklaşık on beş yıldır sendikal faaliyetler Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde de yürütülmektedir. Neredeyse yüz elli bine yakın personeli olan başkanlık teşkilatının büyük ekseriyeti sendika üyesidir. Sendikalara üye olma oranı yüzde 86 dır. Sendikal faaliyetlerin bu kurumda da yürütülmesinden din hizmeti olumsuz olarak etkilenmemiş, aksine sendikal faaliyetler idarecilerin ve başkanlığımızın hem temsilcisi hem de destekçisi olmuştur.

Yakışır; Tecrübelerde göstermiştir ki, sendikaların hayata girmesiyle din görevlilerinde ciddi atılımlar, değişmeler ve gelişmeler olmuştur. Alan hakimiyetleri daha da gelişmiş, vizyonları sahip oldukları görevi taşıyacak kıvama gelecek şekilde değişmiş, misyonlarını ifade edecek kadar donanım sahibi olunmuş, haklarını aramada hadlerini aşmayacak kadar mütevazileşmiş ama haklarını elde etmede de cesurlaşmış ve daha medeni bir tavrın sahibi olmuşlardır.  Elde ettikleri sosyal ve mali haklar nedeniyle mutlulukları artmış, çoluk çocuklarına karşı mahcubiyetleri ortadan kalkmıştır. Görevlerinin kendilerine yüklediği anlamı fark ederek, bunu önemseyip toplumun lokomotifi olmuşlardır. Din görevlileri artık belirleyenler arasındadır. Sesini duyurmakta zorluk çekmezler. Söz söylediğinde de etkisi diğerlerine göre çok daha fazla olan bir yaptırıma sahiptirler. Bugün burada atılan adımların dünü, bu günü ve yarınını  anlatıyorsak, kıta sahanlığımızı sadece Edirne’den Ardahan’a değil, bütün dünyadaki ümmet birliği için enerji sarf ediyorsak, attığımız adımların ne kadar  yerinde olduğunu ,dün bugün ve yarın ispatlamıştır dedi.

 Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü ise yapılan çalışmalarda her zaman genel merkezle iştişare içinde olmanın verdiği güvenle yolumuza devam ediyoruz. Diyanet-Sen Mersin'de  daha çok başarılara imza atacaktır dedi.

Bu haberi 3172 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR