Yazıcı Sürümü

Mersin Şubesi’nden Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliği


Mersin Şubesi’nden Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliği
13.10.15, Salı
​Diyanet-Sen Mersin Şubesi 12-18 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Mersin Merkez -Toroslar, Akdeniz , Yenişehir ve Mezitli İlçelerinde görev yapan üyelerini 10 Ekim 2015’te hizmetiçi yemek salonunda kahvaltıda bir araya getirdi.

Program, Hz. Ömer Camii İmam Hatibi Talip Cura'nın okuduğu Kur'an Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra din görevlilerine hitap eden Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü Görgülü 1986 yılından beri her yıl Ekim ayının ilk haftasının “Camiler Haftası” olarak kutlandığını daha sonra DİB’in, 2003 yılından itibaren bu haftayı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlamaya başladığını hatırlatarak “Maksat, hafta içerisinde camilerin ve din görevlilerinin toplum içindeki yerine dikkat çekmek, dini ve sosyal yaşantımız içerisinde camilerin ve din görevlilerimizin önemini vurgulamaktır. Hafta dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığa bağlı bütün Müftülüklerde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerde Camilerin bakım ve onarımına verilen ihtimam ne yazık ki bu hizmetin asli unsuru olan din görevlilerimizin hiçbir sorunu ele alınmamaktadır.Diyanet işleri başkanlığının daha etkin hizmet sunması, din görevlilerimizin sorunlarının en aza indirilmesine çalışma koşullarının iyileştirilmesine bağlıdır” dedi.

Görgülü şöyle devam etti:

Değerli meslektaşlarımız,ülkemiz ve komşularımız ,İslam dünyası içinde acılarla gözyaşlarıyla dolu bir süreçten geçmektedir.Ülkemizde insanlık düşmanı hain terör örgütü acımasızca masum insanlarımıza polis ve askerlerimize kamuya ait araç gereçlere binalara kalleşçe haince saldırılar düzenlemektedir.

Böylesine bir zamanda biz din görevlilerimiz ülke insanımızın arasına sokulmak istenen fitneye her türlü ayrımcılığa karşı birleştirici kaynaştırıcı vazifesi görmektir. Din görevlilerimiz halkımızın mayasıdır.Tarihe baktığımız zaman tüm zaferlerin arkasında manevi mimarların var olduğunun görürüz.Onun için Diyanet teşkilatımızda Camilerimizde ,Din görevlilerimizde ülkemizin dünya mazlumlarının olmazsa olmazıdır. Son Umududur. Bu vesileyleCamiler ve Din Görevlileri Haftası”nınİslam aleminin birliğine insanlığın barış ve kardeşliğine hayırlara vesile olmasını diler Diyanet teşkilatımızın her kademesinde görev yapıp Rahmeti Rahmana giden tüm teşkilat mensuplarımıza Allah’tan rahmet görevde olan kardeşlerimize de başarılar dilerim.

Toplantıya katılan Toroslar ilçe Müftüsü Mehmet Çabuk ise görevlilerine teşekkür etti. Haftalarını kutladı. Yapılan hizmetin manevi mesuliyetinin ağır olduğunu hatırlatarak başarılar diledi.

Program Şube başkan vekili ve Tarsus İlçe temsilcisi Nuh Özkan’ın okuduğu şiir ve yaptığı dua ile tamamlandı..

Bu haberi 2035 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR