Yazıcı Sürümü

​Mersin Teşkilat Çalışması Yapıldı


​Mersin Teşkilat Çalışması Yapıldı
18.01.16, Pazartesi
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Cebrail Yakışır Mersin’in ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu.

Silifke, Tarsus, Yenişehir, Erdemli ilçe müftülük aylık din görevlileri toplantılarına katılan Özkan ve Yakışır, Diyanet-Sen’in kazanımları, misyonu, değerler sendikacılığı ve gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Özkan ve Yakışır ayrıca Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun ve Tarsus İlçe Müftüsü Hayri Eranay’ı müftülük makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdiler.

Özkan: Kimse Diyaneti Sahipsiz Sanması

Tarsus ve Erdemli aylık mutat toplantılarında din görevlilerine seslenen Özkan, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’na yapılan saldırıları hatırlatarak “ Diyanet üzerinde yapılan karalama ve yıpratma çabaları din görevlileri olarak hepimizi çok üzdü. Türkiye’nin en örgütlü kamu kesimi olarak Din görevlileri olarak, din görevlilerinin yetkili sendikası olarak Diyanetimize Ankara’da genel merkez ve 81 il de şubelerimiz olarak eylemlerle basın açıklamaları ile sahip çıkacağız. Kimse Diyaneti sahipsiz sanmasın” dedi.

Yakışır: Oyunun farkındayız, oyunu bozacağız

Yakışır da Silifke toplantısında yaptığı konuşmada, son zamanlarda Ümmet coğrafyası, ülkemiz ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na yapılan saldırıların hep aynı el tarafından organize edildiğini belirterek “Yıllardır hep aynı oyun oynanmak isteniyor, tesbih taneleri gibi dağılan bu ümmete sahip çıkmak isteyen bir Türkiye, güçlü, kendi kendine yetebilen, ümmete sahip çıkan bir Türkiye istenmiyor. Bu yüzden ülkemize, Diyanetimize oyunlar oynanıyor. Ama artık eski Türkiye yok, oynanan oyunun farkındayız ve birlik ve beraberliğimizi koruyarak bu oyunların üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haberi 2761 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR