TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Nevşehir Şubemizden Genel Merkeze Ziyaret


Nevşehir Şubemizden Genel Merkeze Ziyaret
04.07.18, Çarşamba
Ziyarette konuşan Diyanet-Sen Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Aydemir; Diyanet-Sen Genel Merkezinin bütün şubeleri gibi düzenli şekilde genel merkezimizi bilgilendirme, yapılan çalışmalarımızı genel merkezimize sunma, üyelerimizin soru ve şikayetlerini iletmekle sorumlu olduğumuz için ziyarette bulunduk.

Özellikle Diyanet-Sen için son günlerin en önemli kazanımı olan sınavsız geçiş hususunda bilgi alış verişinde bulunmak için bu ziyaretin önemli olduğunu düşünüyoruz. Genel merkezimizle birlikte genel ve özel çalışmalarda hassas günler yaşadık. Din görevlilerinin daha rahat şartlarda hizmet edebilmeleri için taleplerimizi ilettik. Yaz kuran kurslarının başlaması ile birlikte kurslarımızda ders veren öğreticilerimizin talepleri var, kurslarda eksiklerimiz var, camilerimizde imam boşluğu olan yerler var, müftülüklerde görev yapan memurlarımızın ve şöförlerimizin talepleri ve beklentileri var. Kısaca uzun bir bilgilendirme yaptık. İnanıyoruz ki Genel merkezimiz bu hususlarda gereken talepleri en kısa sürede başkanlığımıza iletecek, çözüm arayışını sağlayacaktır dedi.

Sivil toplum örgütleri olarak ülkemizin manevi zırhını kuşanan din görevlilerinin önemine değinen Aydemir şunları konuştu; ‘ Bu ülkenin her bir yerinde, en ücra köşelerinde görev yapan imamlarımız, bulundukları yerlerde bir dinamo görevi yapıyorlar. Vatandaşlarımızın doğumundan başlayıp, ölümüne kadar hayatlara eşlik eden meslektaşlarımızın azmini,direncini, motivasyonunu artırıcı her türlü çalışmaya destek verilmeli. Seçimlerden kısa bir süre önce Din görevlilerine sınavsız geçiş hakkını hediye eden Sayın Cumhurbaşkanımıza bu sayede Nevşehir Din görevlileri olarak teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz’da manevi zırhını kuşanan, selalarla darbelere geçit vermeyen, moral ve enerji kaynağı olan meslektaşlarımız verilen haklar hususunda son derece memnunlar’ dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek söyle konuştu. Bizler İmamlarımızdan aldığımız güçle buralarda duruyoruz. Onların bize verdiği destekle azmimizi koruyoruz. Bizler buralarda emanet sahibiyiz. Amacımız emanete en iyi şekilde sahip çıkmaktır. Din görevlilerimizin kazanımları noktasında yeterli olmayan, iyileştirilmesi gereken bir çok husus var. Manevi zırhı kuşanan bu kardeşlerimizin her alanda rahat etmesi herkesin boynunun borcu. Rahat edemeyen bir imamdan, bir Kuran kursu hocasından, bir müftülük çalışanından motivasyon bekleyemezsiniz. Bizlerde motivasyonu sağlayacak hususlarda çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Teşkilat yasasını çıkaran, Rotasyonun işleyiş şekline karşı çıkan, müftülere nikah hakkı tanıyan, cuma izinlerini yasalaştıran, sınavsız geçişi hayata geçiren bütün kazanımlar bizim önerimiz, bizim talebimizdir. Devletimiz Din görevlilerinin menfaatine dediğimiz bütün hususlarda bize gereken cevabı vermiştir. Allah kendilerinden razı olsun. Çözmemiz gereken daha çok konu olduğu için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Önümüzde devletimize sunacağımız, Diyanetimize sunacağımız çok mesele var. Bu sebeple illerimizden gelen her bir talep, şikayet, öneri bizim yol haritamızı oluşturmaya destek verecektir. Şahsınızda bütün Nevşehir Din görevlilerine selamlarımı, sevgi ve dualarımı sunuyorum dedi.

Bu haberi 341 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR