Yazıcı Sürümü

Omurca: Diyanet-Sen Toplumun Tercümanıdır


Omurca: Diyanet-Sen Toplumun Tercümanıdır
24.11.17, Cuma
​Diyanet-Sen Adana Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın yaptığı toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri milletle iç içe olduğunu, halkın isteklerini siyasilere, kurum ve kuruluşlara ilettiklerini belirterek “ Milletin isteklerini göz ardı eden sivil toplum kuruluşu, siyasi parti, kurum, kuruluş her ne olursa olsun tutunamamış, yok olup gitmiştir. Biz milletin isteklerinin beklentilerinin tercümanıyız. Bu yüzden de başarılıyız” dedi.Omurca, Diyanet-Sen’in 14 yıldır yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Bizler kurulduğumuz günden beri gece gündüz demeden, kimi zaman kendi kişisel işlerimizi ihmal ederek, kimi zaman ailemizin iyi niyetine sığınarak onlarla geçirmemiz gereken vakti teşkilat çalışmalarında harcayarak, ülkemizin en ücra köşesinde görev yapan imamımın sorununu en üst makamlara taşıyarak geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Zirveye çıkmak zordur ama zirvede kalmak daha da zordur. Biz 14 yıldır bunu başardık. Milletin isteklerine tercüman olduk. Bu istekleri kimi zaman siyasilere ilettik. Kimi zaman bürokratlara ilettik. Kurumlara kuruluşlara ilettik. Bunları dikkate almayanlar milletin isteklerine kulak tıkayanlar bu gün kaybolup gitti.” İfadelerine yer verdi.

Yaman: Birleşerek Sorunların Üstesinden Gelebiliriz

İl divan toplantısında yaptığı konuşmada örgütlü toplumun önemine değinen Yaman, “Haklarımızı korumak, yeni kazanımlar elde etmek için güçlerimizi birleştirmekten, kol kola yürümekten başka çaremiz yok. Birçok hakkımızı örgütlü gücümüz sayesinde kazandık. Bunları korumak, geliştirmek, yenilerini temin etmek bizim elimizdedir. Hiç kimse durup dururken bize haklarımızı vermez. Mücadele ederek, bir araya gelip sorunlarımızın çözümüne ilişkin çalışmalar yaparak, birlikte hareket ederek sorunlarımızı ancak biz çözebiliriz. Sendikal çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürmeliyiz” dedi.

Sorunları dile getirmekle yetinmeyen, teklif ve öneri de sunan bir teşkilat olduklarının altını çizen Yaman “Yanlışa yanlış, doğruya doğru diyor, haksızlıkların karşısında, hakkın yanında yer alıyoruz. Daha iyi bir gelecek için emek harcıyor; söylemlerimizle, eylemlerimizle, nitelikli çalışmalarımızla sorunların çözümüne katkıda bulunuyoruz. El ele vererek, omuz omuza yürüyerek birçok sorunun çözümünü sağladık.” şeklinde konuştu.

Akkoç: Teşkilatımızın Her Bir Ferdi Özveriyle Çalışıyor

İl divan toplantısında konuşan Adana Şube Başkanı Feysel Akkoç özveriyle çalışan güzel bir teşkilata sahip olduklarını söyleyerek “Sendikal anlayış birlik ve beraberliği gerekli kılar. Diyanet-Sen din görevlilerinin haklarını korumada örgütlü hareket etmenin önemini kavramış ve bu sayede samimiyetle sabırla sebatla yapılan çalışmalar şükürler olsun meyvesini vermiştir. Bu gün ülkemizin sendikalaşma oranı en yüksek kamu kesimini oluşturmanın haklı onurunu yaşıyoruz. Bu güzel kazanımları elde etmemizde 14 yıllık yetkide emeği olan Genel Başkanımdan yöneticilerimize, şube başkanlarımızda ilçe temsilcilerimize ve tek tek üyelerimize bü güzel teşkilata katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.Bu haberi 1483 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR