Yazıcı Sürümü

Ordu 1ve 2 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı


Ordu 1ve 2 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı
21.11.17, Salı
Diyanet-Sen Ordu 1 ve 2 Nolu Şubelerin il divan toplantıları Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Hacı Bayram Gür’ün katılımı ile 18 Kasım 2017’de Ordu Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın divan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Özkan, Diyanet çalışanları ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının Diyanet-Sen’e büyük destek verdiğini belirterek “ Varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul eden Diyanet-Sen, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye devam etmektedir. 19 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 82 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumuştur.Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın sendikamıza verdiği destek, normal bir teveccühü aşan niteliğiyle gerçek bütünleşmeyi ifade etmektedir. Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak bütünleşmesi sonucudur. Aynı bilinç ve sorumluluğumuzun artarak sürmesi, birlikteliğimizi daha güçlü ve anlamlı kılacaktır. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda bile olgunluk sınırımızı aşmadık; vakur, mütevazı duruşumuzu bozmadık, bozmayacağız. Yapay, zorlama ayrımlarla insanımızı dışlamadık, itmedik, ötekileştirmedik. Hangi sebeple olursa olsun, buna hakkımızın olmadığının bilincinde olduk. Bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarını büyük ailemizin birer ferdi olarak kardeşimiz bildik, onlarla kucaklaştık ve bu kucaklaşma bizi büyüttü. Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz. Türkiye ile birlikte büyük rüyalarımız, düşüncelerimiz, büyük umutlarımız, amaçlarımız olacak. Bugün ulaştığımız sayının asıl ifade ettiği işte bu duygu, gönül ve ideal birlikteliğidir. Niteliksiz niceliğin hakikatte hiçbir değeri olmaz. Biz nicelik üstünlüğümüzü, anlamlı nitelikle güce, gücü kazanıma dönüştürüyoruz.” Dedi.

Yakışır: 14 Yıldır Kazandıran Sendikayız

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, ülkemizin zor bir süreçten geçtiğine dikkati çekerek “Din görevlileri olarak bütün zorlu durumlarda yüklendiğimiz toplum önderliği rolümüzü misyonumuzu bu milletin yeniden dirilişinde de en önde hizmet ederek gösterdik göstermeye devam edelim. Çünkü biz kavganın, karmaşanın, kaosun ve karanlığın değil; demokrasinin, saygının, sevginin, huzurun ve aydınlığın taraftarıyız. Çünkü biz doğru kimden gelirse gelsin yanında, yanlış kimden gelirse gelsin karşısındayız. Hakkın ve haklının temsilcisi olan Diyanet-Sen ilkeli sendikal anlayışıyla bu Milletin yeniden dirilişinde hizmet etmeye devam edecektir.” İfadelerine yer verdi.

Gür: Öncü Sendikayız

Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak sendikal alanda da hep önde hep öncü olduk olduklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Toplu sözleşmelerinde bütün kamu görevlileri için Memur-Sen’in 248 kalem yeni hak ve imkânlar elde ettiğini söyledi. Gür şöyle devam etti: Din görevlilerin maaşları yetkili olduğumuz 14 yıldır düzenli olarak artış göstermektedir. Diyanete 1 kadro verildiği günlerden kadro açığının büyük ölçüde kapandığı günlere geldik. Ek ders ücretlerinde artış, bayram mesailerine genel tatil günlerinin de eklenmesi, Kur’an Kurslarının iaşe ve ibate giderlerinin genel bütçeden karşılanması, teşkilat yasasının çıkarılması, Kur’an-ı Kerim öğrenme öğretmede yaş engelinin kaldırılması hepsi bizim yetkili olduğumuz dönemde gerçekleşen güzel kazanımlardır. Yine genel merkez hizmet binamızın alınması, üyelerimizin hepsine ferdi kaza sigorta hizmeti, misafirhane hizmeti, hukuk müşavirliği hizmeti devam eden hizmetlerimizden bir kaçı…

Yine sosyal içerikli taleplerimiz sonucu hastanelere din hizmeti verilmesi, müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesi tüm kamu çalışanlarının mesai saatinin Cuma günleri namaza göre ayarlanması, yıllarca sıkıntısı çekilen bir konuda çok anlamlı bir rahatlama sağlamıştır. Kamu emekçilerinin sadece maddi değil, manevi yaşantılarında da rahatlaması bizi ziyadesiyle memnun etmiş, coşku ve azmimizi artırmıştır. KİK toplantılarında KPDK toplantılarında kazanımlarımızı artırmak için mücadelemiz devam edecek.

Bu haberi 1372 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR