Yazıcı Sürümü

Ordu 2 Nolu Şubeden Çaybaşı ve Akkuş Müftülerine Ziyaret


Ordu 2 Nolu Şubeden Çaybaşı ve Akkuş Müftülerine Ziyaret
08.01.13, Salı
Diyanet-Sen Ordu 2 Nolu Şubeden Çaybaşı ve Akkuş Müftülerine Ziyaret...

Diyanet-Sen Ordu 2 Nolu Şube yönetim kurulu yeni atanan Çaybaşı ve Akkuş ilçe müftülerini ziyaret ettiler.

Diyanet-Sen Ordu 2 Nolu Şube başkanı Recai Özkan, mali sekreter Yüksel Sözeri, araştırma sekreteri Cemalettin Güneş, mevzuat sekreteri İsa Gül ilk önce Çaybaşı ilçesine atanan müftü Cevat Erişti'yi, ardından da Akkuş ilçesine atanan Ahmet Açıkel'i makamında ziyaret ederek yeni görev yerlerinde başarılar dilediler. Çaybaşı müftüsü Cevat Erişti ve Akkuş müftüsü Ahmet Açıkel ise bu ziyaretlerinden dolayı Diyanet-Sen Ordu 2 Nolu Şube yönetim kuruluna teşekkür ettiler.

Diyanet-Sen Ordu 2 Nolu Şube yönetim kurulu Çaybaşı ve Akkuş Müftülerine gerçekleştirdikleri ziyarette, camilerin alt katlarının sosyal alan olarak değerlendirilmesi, bundan sonra yeni yapılacak camiler için plan ve projelerin bu yönde hazırlanması, din görevlilerimizin sıkıntıları gibi konularda her iki müftüyle istişare yaptılar.

Çaybaşı Müftüsü Cevat Erişti; Çaybaşın'a yapılan müftülük sitesi ile ilgili olarak, Aydın Yığman hocam Çaybaşı'nda çok çalışmışlar. Bize çok yük bırakmamışlar, bizlerde bundan sonra irşad görevinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz diyerek Ünye Müftüsü Aydın Yığman'a teşekkür etti.

Akkuş Müftüsü Ahmet Açıkel ise, şuanda mevcut müftülük binasının eski olduğunu, çatısındanda su aldığını söyleyerek bir tadilat çalışması yapacaklarını, ancak uygun bir yer olursa müftülük sitesini oraya yapmanın daha verimli olacağını söyledi. Müftü Açıkel ayrıca, Akkuş'ta Kur'an Kursu eksikliği de olduğunu, mevcut Kur’an Kursununda eksiklerinin olduğunu, bu eksiklerin bir an önce giderilmesi hususunda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Diyanet-Sen Ordu 2 Nolu Şube yönetim kurulu ise her iki müftüye üzerlerine düşen görevi yapacaklarını belirterek ayrıldılar.

Bu haberi 4769 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR