Yazıcı Sürümü

Özkan: Dünyanın İyiliği İçin Türkiye’nin Güçlü Olması Gerekiyor


Özkan: Dünyanın İyiliği İçin Türkiye’nin Güçlü Olması Gerekiyor
22.11.17, Çarşamba
​Diyanet-Sen Giresun İl Divan Toplantısı Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Hacı Bayram Gür’ün katılımı ile gerçekleştirildi.

19 Kasım 2017 gerçekleştirilen ve geniş katılımın sağlandığı toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, dünyanın yeni bir düzen arayışı içerisine girdiğini belirterek “Güç odakları yeniden şekillendirmek istedikleri bölgelerde karışıklık çıkarma peşindeler. Yeni kaos planları, yeni savaşlar ve bunların sonucu oluşacak yeni haritalar peşindeler. Kendi çıkarları için bu kadar kan dökülmesini, göz yaşı dökülmesini umursamayan bu ölü sevicilere karşı bizler de dünyanın iyiliği için en az onlar kadar çalışmalıyız ki Rabbim bu topraklara huzur versin. Birbirimizle çekişmeyi bırakıp birlik olduğumuzda başarı da gelecektir. Onlar çok iyi planlar yaptığından değil biz birlik olamadığımızdan Müslümanlar olarak geleceğe dair planlarımız olmamasından bu haldeyiz. Ortadoğu’nun Müslümanların kurtuluşu Türkiye’dir. O yüzden dünyanın iyiliği için Türkiye’nin iyi olması güçlü olması gerekiyor. Bunun için de hepimize büyük sorumluluklar düşüyor.” Dedi.


Yakışır: Sendikacılığın Okuluyuz

Toplantılarda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in her alanda öncü olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, “Sendikamız akademik alanda, basında, teşkilatlanmada hep öncü olmuştur, önde olmuştur. Diyanet-Sen akademisi ile sendikacılığı eğitime dayalı bilgiye dayalı bir okul haline getirdik. Akademik dergilerimiz Din ve Toplum, Vakıf ve Toplum ve olarak eklediğimiz Kadın ve Toplum dergilerimiz üniversitelerimizde takip edilen aranan dergiler arasına girmiştir. Basın alanında yönlenen değil yönlendiren duruşumuzla teşkilatımızla koordineli çalışmalarımızla bu alanda da farkımızı ortaya koymanın onurunu mutluluğunu yaşıyoruz. İstikrarla büyüyor yeni kazanımlarla din görevlileri ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarına hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Onur duyuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Gür: Her Bir Üyemiz Diyanet-Sen’e Güç Veriyor

Giresun Şubesi il divan toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür, Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde çalışan 120 bine yakın Diyanet personelinin bulunduğunu, 120 bin personelin 83 bininin Diyanet-Sen ailesini tercih ederek sendikaya güç verdiğini söyledi. Gür “Ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar. Bütün bu şer odaklarına karşı en büyük gücümüz millet olma, ümmet olma şuurudur” ifadelerine yer verdi.

Gür, Diyanet-Sen’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının üye olduğu Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu hatırlatarak “14 yıldır yetkili olduğumuz hizmet kolumuzda, başkanlığımızla uyum içerisinde çalışanlarımızın haklarının yanında, ülkemizde ve dünyada yapılan haksızlıkların karşısında, mazlumların ise yanında yer almaktayız.” Dedi.

Toplantı sonrası kadın komisyonu üyelerine ilçe temsilcilerine teşekkür plaketi verildi.

Bu haberi 1402 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR