Yazıcı Sürümü

Özkan: Kadim Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz


Özkan: Kadim Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz
19.01.18, Cuma
​Kastamonu Taşköprü müftülük aylık din görevlileri toplantısına katılan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, dinin toplumun en önemli değerlerinden birisi olduğunu belirterek “Toplum olarak millet olarak kadim değerlere sahibiz. Bizi biz yapan ayakta tutan bu değerlere dün olduğu gibi bu gün de sahip çıkıyoruz” dedi.

Taşköprü Müftülüğü aylık mutat toplantısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Hacibey Özkan, İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, Taşköprü İlçe Müftüsü Yusuf Uzun ve din görevlilerinin katılımı ile Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, dinin toplumumuzda önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatarak “Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede dinin toplum nazarında olmazsa olmaz bir unsur olduğu aşikardır. Toplum olarak millet olarak kadim değerlere sahibiz. Bizi biz yapan ayakta tutan bu değerlere dün olduğu gibi bu gün de sahip çıkıyoruz. Dini değerlerimize, vatanımıza, bayrağımıza, istikbalimize, istiklalimize yapılacak hiçbir saldırıyı bu millet karşılıksız bırakmadı, bırakmayacaktır da… Bunu Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de gösterdi. 15 Temmuz darbe kalkışmasında gösterdi. Güney sınırımıza silah yığınağı yapan teröristlerden ordu kurmaya kalkanlara karşıda gösterecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Sendika olarak 19 yıldır din görevlilerin ve tüm mazlumların hakları için mücadele ettiklerini belirten Özkan “14 yıldır yetkili sendikayız ve Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönem mali, sosyal ve hukuki kazanımlar bakımından öncesiyle kıyaslandığında Din görevlilerinin altın çağı olmuştur. Teşkilat yasasız, yönetmeliklerle yönetilmeye çalışan kurumumuz artık kurumsal yapısı, ülke ve gönül coğrafyamızda yaptığı hizmetlerle ülkemizin en önemli kurumlarından birisi haline gelmiştir. Diyanet-Sen değerler sendikacılığı anlayışı ile bilimin ışığında sendikacılığının okulu olmuştur” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Kastamonu şube yönetimi ile bir araya gelen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Hacı Bayram Gür yönetim kurulu ile çalışmalar konusunda istişare yaptı. Genel Başkan Yardımcıları ayrıca Kastamonu Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Bu haberi 1366 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR