Yazıcı Sürümü

Samsun 1 Nolu Şube Genişletilmiş Divan Toplantısı Yapıldı


Samsun 1 Nolu Şube Genişletilmiş  Divan Toplantısı Yapıldı
20.05.15, Çarşamba
​Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube genişletilmiş divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

16 Mayıs 2015’te Samsun Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman, şube yönetimi, denetim ve disiplin kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri, kadınlar komisyonu ve iş yeri temsilcileri katıldı.

Özkan: Evrensel Değerler İçin Çalışıyoruz

Toplantıda konuşan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in ülkemizin en ücra köşesinden metropollere varana kadar yer yerinde teşkilatlandığına dikkat çekerek “Dünyanın ilk din görevlileri sendikası, Memur-Sen ilk yetkili sendikası Diyanet-Sen, sendika olarak sendikacılık olarak artık ekoldür. Bizim sevdamız büyük, bizim sevdamız yalnızca din görevlilerinin daha iyi şartlarda yaşaması, yeni kazanımlar elde edilmesinden ibaret değil. Bizim sevdamız tüm ülkenin geleceği için çalışmak, bizim sevdamız mazlumların sesi olmak, bizim sevdamız tesbih taneleri gibi dağılan ümmeti yeniden birleştirmek, bizim sevdamız demokrasi için, özgürlükler için, insanlık için, evrensel değerler için çalışmak…” şeklinde konuştu.

Yakışır: Millet Hak Ettiği Anayasaya Kavuşturulmalıdır

Toplantıda katılımcılara hitap eden Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır da yaptığı konuşmada ülkemizin artık yeni ve sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğuna değinerek “ Yeni ve sivil bir anayasa konusunda ülkemizdeki herkes hem fikir. Bundan sonra yapılması gereken evrensel değerler çerçevesinde devleti değil milleti önceleyen demokrasi ve özgürlükleri önceleyen bir anayasa hazırlamaktır. Bu konuda en büyük görev siyasilerimize düşmektedir. Bu konu geçiştirilecek sonraya bırakılacak bir konu değildir. Gerekli hazırlıklar yapılarak biran önce bu millet hak ettiği anayasaya kavuşturulmalıdır” dedi.

Yaman: Toplu Sözleşme Sizin Taleplerinizden Oluşacak

Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, bu yıl toplu sözleşme yılı olduğunu hatırlatarak “ Ağustos ayında inşallah hükümetle toplu sözleşme masasına oturacağız. Diyanet-Sen olarak her zaman teşkilatımızla birlikte çalışmaya, istişare etmeye, sizlerin talep ve önerileriniz doğrultusunda toplu sözleşme dosyasını oluşturmaya çalışıyoruz. Sürecin yaklaşmasıyla birlikte biz de genel merkez olarak çalışmalarımızı hızlandırdık. Her türlü talebinizi değerlendiriyoruz. Gerek yönetim kurulu gerekse hukukçularımızla işin teknik boyutunu da değerlendirerek toplu sözleşme dosyamızın çalışmalarına başladık. Kazananın Diyanet-Sen ve din görevlileri olduğu bir süreç için elimizden gelini yapıyoruz ve yapmaya da sonuna kadar devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Nevzat Oy: Samsun Farkını Ortaya Koymuştur

Samsun’un teşkilatlanma konusunda önde gelen illerden olduğuna dikkat çeken Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nevzat Oy “Samsun din görevlileri olarak sendikanın kuruluşundan bu güne hep ilklerde yer aldı, önde koştu. Allah’a şükür bu gün Samsun 3 şubesiyle üye potansiyelinin büyük çoğunluğunu bünyesinde toplayarak farkını ortaya koymaya devam etmektedir” dedi.

Terme’de Hafızlık İcazet Törenine Katılım

Diyanet-Sen yönetim kurulu üyeleri toplantı sonrası Terme Hafızlık İcazet törenine katıldı. Törene ayrıca Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Yakup Demirbaş ve Başkan Yardımcısı Selim Güneysu da katıldı.

Bu haberi 2919 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR