Yazıcı Sürümü

Şehidimizi Son Yolculuğuna Uğurladık


Şehidimizi Son Yolculuğuna Uğurladık
27.11.17, Pazartesi
​Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde hain terör örgütü PKK tarafından başından silahla vurularak öldürülen imam Ramazan Bozdağ'ın cenazesi, memleketi Çorum'da toprağa verildi. Diyanet-Sen Üyesi olan Bozdağ’ın İskilip’teki cenaze törenine Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Yaman da katıldı.

Çorum İl Müftüsü Ahmet Akın’ın da katıldığı cenaze töreninde Şehit’in babası Süleyman Bozdağ’a taziye de bulunuldu.

Bozdağ'ın cenazesi, öğleyin kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine Bozdağ'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Necmeddin Kılıç, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, siyasi parti, mesleki ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Geçen yıl 3 Kasım'da sözleşmeli imam olarak Uzunyazı köyünde göreve başlayan Bozdağ'ın hafızlık eğitimini İskilip'teki Çakmakdede Kur'an Kursu'nda 2007 yılında tamamladığı, 2012'de de Şehit Erol Olçok İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduğu öğrenildi.

Bekar olan Bozdağ'ın 20 günlük yıllık iznini memleketinde geçirdikten sonra 21 Kasım'da görevinin başına döndüğü belirtildi.

Bu haberi 1390 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR