Yazıcı Sürümü

Tekirdağ Şubesi 1.olağan Kongresi Yapıldı


Tekirdağ Şubesi  1.olağan Kongresi Yapıldı
09.04.13, Salı
Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları M.Ali Güldemir, M.Ali Omurca ve Ali Bayır’ın katılımıyla Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Diyanet-Sen Tekirdağ Şubesi 1. Olağan Kongresi, Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları M.Ali Güldemir, M.Ali Omurca ve Ali Bayır’ın katılımıyla Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti. Tekirdağ Şube Başkanı Adem Yaryıkan açış konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değindi. Yaryıkan; ‘‘Dünden bu güne kendi değerlerinin olgunluğuyla hareket eden sendikamız, bütün sendikalara rol model olmuştur. Bizim bütün çalışmalarımızda ana hedefimiz Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olan üyelerimizin hak ve menfaatleridir. Bu menfaatleri günümüz Türkiye’sinde temsil eden tek yetkili sendika Diyanet-Sen’ dir ’’ dedi.

Açış konuşması sonrasında konuşmasını yapan Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen ; ‘‘Diyanet-Sen ‘in ayrıştıran değil bütünleyen yaklaşımı her zaman onure edici olmuştur. İstişare eden, ana hedefi verimli çalışmak olan, başardıklarıyla da bunu ispatlayan bir sendika olmuştur. Sendikanın varlığı bir anlamda demokrasidir, bir anlamda görüşünü çekinmeden söyleye bilme erdemidir ’’ dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Selamlama Konuşmalarında; M. Ali Omurca; ’’ Ulu bir çınar olan Diyanet-Sen’in davası Edirne’ den Van’ a kadar kucaklayandır, bu dava hor değil, bu dava nankör değil, bu dava kardeşliğin, ümidin, yaşatmanın davasıdır. Kendimizi sınırlamadan Diyanet-Sen’li olmanın verdiği erdemle yolumuza devam diyoruz’’ dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır ’’Toplu sözleşmeden bu güne kadar kazanımlarla kalkan sendikayız, biz çalışırız başkaları bizi taklit de edebilir, olgun durmanın erdemine sahipsiniz’’dedi.

Diyanet-Sen Genel Merkez adına konuşan Hacıbey Özkan ; ‘‘Diyanet-Sen , sendikacılığa tartışmasız yeni bir vizyon getirmiştir. Bir yandan ücret ve özlük hakları mücadelesini en iyi şekilde verirken, diğer yandan Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde paydaş olmayı bilmiştir. Başta kamu hizmeti ve demokrasi olmak üzere ülkemizin temel sorunlarına çözüm üretmede üzerine düşen her türlü çalışmayı severek yapmış ve bu idealinden asla taviz vermemiştir’’ dedi.

Özkan; ‘‘Başarımızda, gördüklerimiz ve tartıştıklarımızdan doğru sonuçlar çıkarmamız, sorumluluklarımızdan kaçmayışımız ve elbette ki ilkelerimizden ödün vermeyişimiz etkili olmuştur. İnsanı merkeze alan, hakka hizmet halka hizmettir düsturu ile yoluna devam eden Diyanet-Sen insanımıza ve insanlığa daha iyi hizmet etme gayret ve çabası içerisinde olmuştur. Kurulduğumuz günden bu güne sayısız kazanımlara sahip olabilmemiz, hedeflerimizden taviz vermememiz, bizim dirayetli duruşumuzla, sizin özverili çalışmalarınızla başarılmıştır. Bu gün burada çınarın dallarından bir tane olan Tekirdağ’ın birinci olağan genel kurulu genel anlamda bütünlüğümüzün sembolüdür. Çalışmalarımızdaki başarı sadece şahıslarla gerçekleşmemiştir. En büyük başarımız tek yürek tek bilek olmaktır.Diyanet-Sen bunu başaran bir sendikadır’’ dedi.

Divan Başkanlığını Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı M.Ali Güldemir’in yaptığı 1. olağan  kurulda  Yönetimi şu isimlerden oluştu.

Şube Başkanı Adem Yaryıkan

Şube Bşk. Yrd. Başkan Vekili İsmail Doldur

Şube Bşk. Yrd. (Teşkilatlanma) M.Ahmet Alpak

Şube Bşk. Yrd. (Mali İşler) Ahmet Üstübeç

Şube Bşk. Yrd. (Basın ve İletişim) Cüneyt Karagün

Şube Bşk. Yrd. (Toplu Sözl.ve Mevzuat) Mesut Acar

Şube Bşk. Yrd. (Eğitim ve Sosyal İşler) Hüseyin Durak

 

 

Bu haberi 4738 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR