Yazıcı Sürümü

Tosya ve Taşköprü’de Teşkilat Çalışması Yapıldı


Tosya ve Taşköprü’de Teşkilat Çalışması Yapıldı
16.06.15, Salı
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Yaman Kastamonu’nun Taşköprü ve Tosya ilçelerinin müftülük aylık mutat din görevlileri toplantılarına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları ve kazanımlar konusunda katılımcılara bilgi verdiler.

15 Haziran 20115’te gerçekleştirilen teşkilat çalışmasına genel başkan yardımcılarının yanı sıra Kastamonu Şube Başkanı İrfan Bakır ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Özkan: Diyanet-Sen Bu İşin Ehlidir

Taşköprü ve Tosya İlçe Müftülük Din Görevlileri Mutat Toplantılarında katılımcılara seslenen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in 12 yıldır yetkili sendika olarak onlarca kazanıma imza attığına dikkati çekerek “Diyanet-Sen artık sendikacılıkta bir markadır. 18 yıldır yer gün kendini geliştiren her geçen gün yeni kazanımlar için çalışan ve bu çabası din görevlileri tarafından takdirle karşılanan bir sendikayız. Bu yüzden Diyanet-Sen sendikalaşma oranı en yüksek sendika. Bu yüzden Diyanet-Sen 12 yıldır yetkili sendika. Bu yüzden Diyanet çalışanlarının yüzde 60’ı Diyanet-Sen’in üyesi. Bu yüzden din görevlileri haklarını arama konusunda Diyanet-Sen’i etkili yetkili ve bu işin ehli olarak görüyor.” Şeklinde konuştu.

Yaman: Diyanet-Sen Kazanan ve Kazandıran Sendikadır

Mutat toplantılarda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ise Diyanet-Sen’in gerek toplu sözleşme masasında gerekse Kurum İdari Kurulu toplantılarında en iyi sonucu almak için üyeleri ile istişare ederek teşkilatın istekleri doğrultusunda toplu sözleşme ve KİK masasına oturduğunu belirterek “Sıkıntıların olduğu konulara çözüm üretmek sorunun değil çözümün bir parçası olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu samimi ve ihlaslı yaklaşımımız sendikamıza ve din görevlilerine kazanım olarak geri dönmektedir. 12 yıldır yetkili sendikayız ve Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönem din görevlilerinin altın çağı olmuştur. Bunda teşkilatımızla koordineli ve istişare ile çalışmamızın etkisi büyüktür. Bu yüzden Diyanet-Sen kazanan ve kazandıran bir sendikadır” dedi.

Diyanet-Sen heyeti toplantılar sonrası Taşköprü İlçe Müftüsü Yusuf Uzun ve Tosya İlçe Müftüsü Basri Bektaş’ı makamlarında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Uzun ve Bektaş’a bilgi verdiler. Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getiren Uzun ve Bektaş Diyanet-Sen heyetine başarılı çalışmalarının devamını dilediler.

Bu haberi 2905 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR