Yazıcı Sürümü

Yakışır: Diyanet-Sen Kozmik Odalarda Değil Manevi Odalarda Kurulmuştur


Yakışır: Diyanet-Sen Kozmik Odalarda Değil Manevi Odalarda Kurulmuştur
17.12.14, Çarşamba
​Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır Malatya Merkez ve Yeşilyurt ilçesinde teşkilat çalışmasında bulundu.

16 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen çalışmada Malatya şube yönetimi ile bir araya gelerek çalışmalar konusunda istişarede bulunan Yakışır Yeşilyurt ilçesi’nde de İmam Hatip ve Kur’an Kursu Öğreticilerine ayrı ayrı hitap etti.

“Yakışır, Diyanet-Sen’in değerler sendikacılığı yaptığını belirterek “Diyanet-Sen kozmik odalarda değil, manevi odalarda dualarla kurulmuştur. Kuruluşundan bu güne milletimizin manevi değerlerimizin, mazlumların vicdanından ayrı düşmemiştir. Attığı her adımda yaptığı her faaliyette gözettiği öncelikli konu inancımızın, kadim medeniyetimizin bize öğrettiği değerlere sahip çıkmak, bu değerler doğrultusunda hareket etmek olmuştur. Bir an bile milletinin vicdanından ayrı düşmeyen Diyanet-Sen başarıyı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bu değerlere sahip çıkarak yakalamıştır. Bu gün aynı hizmet kolunda kurulmuş 9 sendikanın toplam üye sayısı Diyanet-Sen’in yarısı kadar dahi olamıyorsa, Diyanet-Sen ülkemizin en teşkilatlı sivil toplum kuruluşlarından birisi ve 11 yıldır yetkili sendika ise bu başarı Diyanet-Sen’in değerler sendikacılığı anlayışı ve sizlerin bu anlayışa göstermiş olduğu teveccühün bir sonucudur” dedi.

Vali Süleyman Kamçı Ziyaret Edildi

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır ve Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Malatya İl Valisi Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in faaliyetleri konusunda Vali Kamçıya bilgi verdiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kamçı, Diyanet-Sen’in milli manevi değerlerimize saygılı bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmetlerini takdirle karşılıyor ve başarılı çalışmalarından dolayı yöneticilerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu haberi 2575 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR