Yazıcı Sürümü

​Yenimahalle’de İlk Yardım Semineri


​Yenimahalle’de İlk Yardım Semineri
26.02.16, Cuma
Diyanet-Sen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Gülnur Arısoy ve Yenimahalle İlçe Temsilcisi Latif Akıllı'nın organize ettiği ve Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Sağlık Eğitimcisi Zümrüde Kayabaşı tarafından verilen ilk yardım eğitimi oldukça verimli geçti.

Yoğun katılımın gerçekleştiği program hakkında bilgi veren Diyanet-Sen Yenimahalle İlçe Başkanı Latif Akıllı; ‘‘Şube kadın kollarımızın düzenlediği bu program daha sağlıklı yaşam modeli üzerinde durmamızı sağladı. Birey olarak ilk yardım konusunda müdahalelerin nasıl olması gerektiğini, Kuran Kursunda bu tarz durumlara ihtiyaç duyulabileceği noktasından hareketle ilk yardım seminerimizi gerçekleştirdik. Hepimizin bilmesi gereken bilgileri içeren bu tür çalışmaların devamını getireceğiz’’ dedi.

Akıllı; Teşkilat olarak Ankara geneli bu tarz çalışmaları hızlandırmayı hedefliyoruz. Bizim için öncelikli olan durumlardan bir tanesi de insan sağlığı. Genel merkezimizin toplantılarda vurguladığı Kur’an kurslarında sağlık tedariki konularında hassas davranarak Kur’an kurslarımızda bu eksikliğin giderilmesine katkı sunduğumuzu düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.

Zümrüde Kayabaşı'na seminer sonunda plaket, öğreticilerimize de katılım belgesi takdim edilmiştir.İlçe müftümüz Rüstem Can ve öğreticilerimiz seminer için Diyanet-sene teşekkürlerini ifade etmişlerdir.

Bu haberi 1888 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR