Yazıcı Sürümü

Ankara Ayaş İstişare Toplantısı Verimli Geçti


Ankara Ayaş İstişare Toplantısı Verimli Geçti
10.06.14, Salı
​Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan Ankara 2 Nolu Şubeye bağlı Ayaş Temsilciliğiyle bir araya geldi. İstişare toplantısına Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Rahim Çelik ve yönetim kurulu üyeleride katıldı.

Rotasyon ve Sendikal kazanımlarla ilgili konuşma yapan Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, ‘‘Diyanet-Sen olarak her zaman din görevlilerinin menfaatleri doğrultusunda çalıştık. Hazırlanan Rotasyon konusunda kaygılarımızı her zaman dile getirdik. Sendikal mücadelemizin bir gereği olarak başlattığımız bu mücadele de üye haklarını öncü saydık’’ ifadelerini kullandı.

Rotasyon konusunda konuşan Özkan, ‘‘Rotasyon şuan sadece kelime manasıyla olumsuz şekilde gündeme getirilmeye çalışılsa da, kaygı uyandıran atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki usul, köyden köye yer değiştirme şeklinde gerçekleşecekse, cami gruplandırmaları konu içerisine girmeyecekse ve söz konusu tayinler müftülerin inisiyatifine bırakılacaksa, alınacak olan bu kararın faydadan çok zarar vereceği bilinmelidir’’ şeklinde konuştu.

Başkan Özkan Rotasyon haricinde alınan kararlarda faydalı sonuçların elde edildiğine de değinerek şöyle konuştu; ‘Daha önce mahkemeye taşıdığımız iller arası tayin süreleri istediğimiz gibi üç yıldan iki yıla düşürülmüş, Nisan KİK görüşmelerinde aldığımız bir kararla eş tayinlerinin sadece kamu çalışanları şartını kaldırarak, sigortalı ve bağ- kur’ luların da eş tayinleri kapsamına alınması, Münhal kadrolara müracaat edenlerde MBSTS –EK 6 mülakatın puanlama sistemine dahil edilmesi gibi kararların din görevlilerimizin faydasına olduğunu da hatırlatmak isterim’ ’dedi.

Özkan Kademeli Rotasyon konusunda da üyelerinin her zaman yanında olduğuna değinerek şunları söyledi, ‘‘Kademeli Rotasyondan dolayı mağdur olduğunu söyleyen her üyemizin yanındayız. Üyelerimizin hukuki haklarını arama noktasında sendikamızın avukatları üyelerimize gereken hizmeti vereceklerdir’’

Program bitiminde emekli olan Ayaş İlçe Temsilcisi Kadir Sarı’ya hizmetlerinden dolayı plaket verildi.

Bu haberi 2987 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR