Yazıcı Sürümü

Bitlis İl Divan Toplantısı Yapıldı


Bitlis İl Divan Toplantısı Yapıldı
11.11.13, Pazartesi
Diyanet-Sen Bitlis il divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Bitlis il divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 9 Kasım 2013’de Bitlis Belediye Toplum Yaşam Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan ve Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, il yönetimi ve ilçe yönetimleri ve zorunlu organlar katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in 70 bini geçen üye sayısı ile Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek memur sendikası olduğunun altını çizerek önümüzdeki dönem hedefim 85 bin olduğunu vurguladı. Sendikal çalışmalar ve kazanımlar konusunda da katılımcılara bilgi veren Özkan, “Diyanet-Sen genel merkezden teşkilatlarına ilçe yönetimlerinden en ücra köylerde görev yapan üyelerimize kadar büyük bir ailedir. Bu aile hizmete adanan gönüllerin sendikasıdır” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır'da yaptığı konuşmada Diyanet-Sen'in farklı bir sendikal anlayış ile erdemli ve ilkeli hizmet sendikacılığı yaptığını bu anlayışın da kurum çalışanları ve insanımız tarafından teveccüh gördüğünü belirtti.

Genel Başkan Yardımcıları Özkan ve Yakışır toplantı sonrası bölge kanaat önderlerinden Nurşinli Şeyh Nurettin Mutlu’yu ziyaret ederek bölge sorunları, demokratik açılımın bölgeye etkisi gibi güncel konularda görüş alışverişinde bulundular.

Bu haberi 3542 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR