Yazıcı Sürümü

Samsun 2 Nolu Şube Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Samsun 2 Nolu Şube Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
02.06.12, Cumartesi
Diyanet-Sen Samsun 2 Nolu Şube Genişletilmiş İl Divan Toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Samsun 2 Nolu Şube Genişletilmiş İl Divan Toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi.

 Ladik Hamamayağı beldesinde açık havada gerçekleştiren il divan toplantısına Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Mali Sekreter Mehmet Ali Omurca, Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır, Samsun Din Görevlileri Derneği Başkanı Dursun Şensoy,  Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Uzun  ve 1 Nolu Şube Başkanı Nevzat Oy,  yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri, yedek üyeler, ilçe temsilcileri  ve eşleri katıldı.

30 Mayıs 2012’de gerçekleştirilen il divan toplantısında konuşan Genel Sekreter Hacibey Özkan Diyanet-Sen’in sendikacılığa tartışmasız yeni bir vizyon getirdiğini belirterek “Sendikacılığı, meslek ve hobi olarak değil, yaşadığımız topluma hizmet etme, üyelerimizin, kamu görevlerinin, insanımızın beklentilerini seslendirme ve hayata geçirme aracı olarak gördük. Sahip olduğumuz misyon ve vizyonun, sadece üyelerimize, sendikalarımıza Konfederasyonumuza değil  insanımıza ve ülkemize aydınlık geleceğin kapılarını aralayacağı inancıyla mücadelemize devam ediyoruz. Diyanet-Sen, bu inanç ve kararlılıkla, kurumsallaşmasını tamamlamış büyük bir sendikal güçtür. Etkisini her geçen gün ve her alanda arttıran büyük bir sivil toplum örgütüdür. Biz, sadece çalışanlara ve çalışma hayatı ile sınırlı sorumluluklarla yetinmedik. Öznesi insan olan her konuya taraf olduk.”dedi. 

Toplu sözleşme süreci ve sendikal faaliyetler konusunda da bilgi veren Özkan, sendikalaşmanın ve örgütlü olmanın önemine vurgu yaptı.

Daha sonra yönetim kurulu üyelerine eşleri tarafından  plaket ve teşekkür takdimi yapıldı. 

Eşlerine her zaman yanlarında oldukları ve kendilerini destekledikleri için teşekkür eden Samsun 2 nolu şube yönetimi elde edilen başarı ve kazanımların eşlerinin desteği sayesinde olduğunu belirttiler.

İl ve İlçe Müftüleri Ziyaret Edildi

Ertesi gün Samsun İl Müftüsü Yrd.Doç. Hayrettin Öztürk’ü makamında ziyaret eden Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Uzun, Öztürk’e personeli destekleyen ve yanında  olan çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Ziyarette konuşan Genel Sekreter Hacibey Özkan, sendikal çalışmalar konusunda bilgi vererek “sendikaların çalışanların sorunlarını dile getirme ve  çözüme kavuşturma bakımından çok mücadele ettiklerini, özellikle sendikalı döneme geçilmesi ile personelin mali v sosyal haklarında ciddi düzelmeler olduğunu ifade etti. Özkan, bu olumlu çalışmaların önümüzdeki günlerde yapılacak İl Müftüleri Çalıştayı’nda da dile getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Atakum İlçe Müftüsü Adem Sayılır ve İlkadım İlçe Müftüsü Keramettin Demir’i de ziyaret eden Diyanet-Sen heyeti, Yaz Kur’an kursları için yapılan çalışmalar  ve personelin  genel istekleri konusunda ilçe müftülerinden bilgi aldılar.

Bu haberi 6600 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR