Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Başkanlık Üyeleri Kahvaltıda Bir Araya Geldi


Diyanet-Sen Başkanlık Üyeleri Kahvaltıda Bir Araya Geldi
27.05.15, Çarşamba
Diyanet-Sen üyeleri Diyanet İşleri Başkanlığında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacıbey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Mehmet Yaman, Cebrail Yakışır Hacı Bayram Gür, Şube Başkan Yardımcıları, Dini Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş ve çok sayıda Diyanet-Sen üyesi katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan Diyanet-Sen 4 Nolu Şube Başkanı Hasan Basri Korkutata; ‘‘Sendikamızın çalışmalarını dahada güçlendirmek adına çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığında ikinci kez yetkili olmaktan dolayı mutluluk içerisindeyiz. Çok kısa süre önce görevi devraldığım Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı olan eskimez şube başkanımıza verdiğimiz sözü tutarak hedeflediğimiz üye sayısına ulaşmış durumdayız. Bundan sonraki süreçte üye sayılarımızı artırarak devam ettirmek için var gücümüzle çalışmalarımızı hızlandıracağız’’ ifadelerini kullandılar.

Selamlama konuşmalarını yapan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür ise sizlerin arasında hizmet etmek için çalışan bir kardeşinizim. Genel Merkez yönetimine seçildikten sonra görevimi devrettiğim kardeşime canı gönülden teşekkür ediyorum. Davamıza sahip çıkarak hizmet bayrağını kaldığım yerden devam ettirdiği için kendilerine şükranlarımı sunuyorum şeklinde konuştu.

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan toplantıda yaptığı konuşmada diyanet ve insan onuru hakkında konuştu. Özkan yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; Diyanet-Sen olarak erdemli bir yolun dava bilincine sahip insanları olarak çalışıyoruz. Hizmet yarışında incitmeden atılan her adımın arkasında edebin, hayanın sonsuz manalarını hissediyoruz. Bu mana birikimi sendikal fikirlerin gölgesinde gelişen onurlu insan kimliğinden ileri gelmektedir. Bugün farklı düşüncelerin bir araya geldiği meşferet kültüründen, dost meclislerinin oluştuğu kardeşlik çınarları yükselmekte. Bizler bu davanın bir masamağı olabilmişsek ne mutlu bize.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Türkiye’nin bir çok iline gidip sorunları yerinde tespit ediyoruz. Diyanet camiasının sorunları çok büyük olsa da, bunların üstesinden gelecek bir güce sahip olmanın da dirayetiyle hizmet ediyoruz. Yaptığımız toplantılarda teşkilatın son zamanlarda siyasiler tarafından rencide edici uslupları siyasetin kirli yüzünün dini, diyaneti hedef alması karşısında son derece rahatsızız.

Genel Merkez olarak yaptığımız bütün açıklamalarda yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir ülkede azınlık olan bir iki partinin siyasi oy ve baraj kaygılarından dolayı dini diyaneti kendilerine hedef edinmeleri karşısında susmayacağımızı her defasında haykırdık, haykırmaya da devam edeceğiz. Marjinal kesimlerin sözcüsü olanlar, çaresizliklerini çare olarak Diyanet’de arıyorlarsa son nefesin, son cümlenin, son musallanın, son duanın diyanet mensupları tarafından yapıldığını da unutmamaları gerekir. Dünya için çirkinleşmenin, dine, diyanete saldırmanın kısa vadede bir avuntu, uzun vadede ise büyük bir kayıp olduğunu kendilerine huzurunuzda tekrar hatırlatmak isterim.

Diyanet İşleri Başkanlığını araç mevzularıyla gündeme getirmek, itibarsızlaştırmak gibi talihsiz bir düşünceye sahip olan art niyetlilere buradan tekrar sesleniyorum; Diyanet İşleri Başkanlığı aynı zamanda islam milletlerinin sancaktarlığını yapmaktadır. Halifeliğin halen meclis çatısı altında olduğunu unutanlara hatırlatmak isterim, İslamın sancaktarlığını yapan bir millet olarak araç mevzularıyla gündemi meşgul etmeyin. Bu sancaktarlık aracın en iyisini de, uçağın helikopterin en iyisini de fazlasıyla hak etmektedir. Bağnaz düşüncelerin devamı olan fikriyatınızda Müslüman en iyisine layık değildir fikriyle Müslüman bir ülkede insan onurunu rencide ederek siyaset yapmayın. Siyasetinize dini diyaneti alet etmeyin ifadelerini kullandı.

Programa katılan Prof. Dr. Ali Erbaş selamlama konuşmasında şu ifadeleri kullandı. Diyanet-Sen Genel Başkanı ile yaptığım son görüşmede Diyanet-Sen’in farklı bir duruşu olduğunu görüyorum. Eğitim alanında çalışmalarınızı destekliyor devamını istiyoruz ifadelerini kullandılar. Erbaş sivil toplum örgütü olmak bir haktır, sizlerde bu hakkınızı yaşıyorsunuz. Fakat sivil toplumun için eğitimin olmazsa olmaz olduğunu tekrar hatırlatarak çok okuyan, çok üreten bir Diyanet olmak için çalışmalarımızı hızlandırmalıyız şeklinde konuştu.

Bu haberi 3623 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR