Yazıcı Sürümü

Genel Merkezden Antep Çıkarması


Genel Merkezden Antep Çıkarması
22.02.13, Cuma
Gaziantep İl ve İlçe Müftülüklerinin aylık mutat toplantılarına Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan , Genel Başkan Yardımcıları M.Ali Omurca ve Cebrail Yakışır katıldı.

Genel Başkan  Vekili Hacıbey Özkan , Şube  Başkanı Müslim Göral  ile beraber  Şahinbey, Oğuzeli ilçelerine Genel Başkan Yardımcıları , M.Ali Omurca, Nizip  ve Karkamış  ilçelerine , Cebrail Yakışır, eski şube  Başkanı  Ahmet Tahiroğlu ile beraber  Şehitkamil  ve Yavuzeli İlçe toplantılarına katıldılar.

Toplantılarda Genel Merkez  Yönetim Kurulu  Üyeleri; Din görevlilerine Diyanet-Sen’in faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. Özellikle  ‘‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’’  Kampanyasına  verdikleri desteklerden dolayı din görevlilerine,  emeği  geçen  herkese  ve Gaziantep halkına  teşekkür  ettiler.

Atılan her imza  başörtüsü sorununun çözümüne katkı sağlayacaktır, onun için  inanç  önündeki  engellerin  kalkması manevi sorumluluk ve kendileri açısından  sendikal anlamda,  en önemli hizmet olacağını ifade ettiler.

Daha sonra, Din Görevlilerinin  sorularını  cevaplayan Genel Merkez Yönetim Kurulu’na,  üyeler  ve Din Görevlileri  teşekkür  ederek, çok memnun kaldıklarını  belirttiler.

Toplantıdan sonra Genel Başkan Vekili Hacıbey  Özkan ,Genel Başkan Yardımcısı  Cebrail Yakışır, Şube Başkanı  Müslüm Göral ile  birlikte  Şehit Kamil Belediye Başkanı  Rıdvan  Fadıloğlu ve İl Müftüsü  Ahmet  Bulut’ u  ayrı ayrı  makamlarında ziyaret ettiler.Ziyaret’de Özkan, Diyanet-Sen  ve Memur-Sen Konfederasyonunun  misyon ve vizyonu hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Belediye Başkan’ı  Fadıloğlu ve Din Görevlilerin’e, hediye çanta  dağıtan Genel Başkan Yardımcıları’ na  Fadıloğlu, Üyeler  ve Din Görevlileri  Teşekkür etti.  

Genel Başkan  Yardımcısı,   M.Ali  Omurca Suriye’ lilerin kaldığı Çadır Kent’i ziyaret  etti. Omurca  Çadır Kent’teki mescit’ de  tercüman aracılığıyla yaptığı konuşmada ;

‘‘Bizler tek peygamberin  ümmetiyiz. Sizin acınız, bizim yaramızdır. Memur-Sen Konfederasyonu olarak  ilk insani yardım kampanyasını  başlattık ve yardımlarımız halen devam etmektedir. Bizim temennimiz  biran önce  zalim  Esad’ın  hüsrana  uğratılması  ve sizinde öz vatanınızda  özgür  bir şekilde  hayatınızı  idame etmenizdir’’ dedi  Omurca; ‘‘Osmanlı’dan bu güne Suriye halkıyla  diyaloğlarımız da  hiçbir zaman sıkıntı yaşanmadığını , her zaman kardeşlik duygusuyla  hareket ettiğimizin altını çizmeliyiz, Osmanlı Devleti  Döneminde  1877-78 meclisine Suriye en çok mebus gönderen vilayet olmuştur, “Suriye’nin Fransa tarafından işgali, Beyrut vilayetinin Fransa himayesinde mutlak muhtariyetinin sağlanması gibi konular Osmanlı Devletinin müdahalesiyle Suriye halkının  menfaatleri doğrultusunda şekillenmiştir ’’dedi. ‘‘Ulu çınarın Suriye’ye karşı tutumu,  geçmişte de  şefkat ve kardeşlik üzerineydi,  bu günde  öyledir. Biz her zaman Suriye  halkının yanındayız’’ dedi. Ayrıca Omurca, çocukların Kuran-ı Kerim  dersi gördüğü  çadırı da ziyaret ederek, çocuklarla sohbet ederek ,  mini  hediyeler  verdi.

Bu haberi 4345 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR