Yazıcı Sürümü

İstanbul 1 İl Divan Toplantısı Kızılcahamam’da Yapıldı


İstanbul 1 İl Divan Toplantısı Kızılcahamam’da Yapıldı
06.03.18, Salı
Diyanet-Sen İstanbul 1 Nolu Şube İl Divan Toplantısı Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman’ın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda yapılan çalışmalar değerlendirildi ve önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi. Divan başkanlığını Mehmet Yaman’ın yaptığı il divan toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan ülke ve dünya gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Milli Birlik Ruhu En Büyük Güvencemiz

Özkan, dünyanın yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı bir dönemde ülke olarak içerde ve dışarda bu şer odaklarına emperyalist güçlere karşı en büyük teminatımızın milli birlik olduğunun altını çizdi.

Özkan konuşmasına şöyle devam etti: Türkiye, terörden çok çekti. Başta terörün kaynağını söyledik: emperyalizm. Bu gün dünya tarihi, egemenlik mücadeleleri Suriye’de düğümlenmiş durumda. Bu düğümü çözecek bir güç varsa o da Türkiye’dir. Hatta buradan söyleyeyim, daha geniş çaplı bir savaşın önündeki en büyük güç Türkiye’dir. Çünkü Türkiye, ta başından beri insan merkezli yaklaşıyor Suriye’ye. Bu bir özgüven meselesidir. Neden? Çünkü tarihimizle, birikimimizle, coğrafi birliğimizle biz buralıyız. Bu coğrafyanın insanını en iyi biz anlayabiliriz. Bunu en iyi emperyalistler biliyor. Onun için desiseyle, hileyle yaklaşıyorlar. Şimdi diplomatik hamlelerimizi doğru zeminde yürütüyoruz. Bu hileleri de bir bir aşıyoruz. Mazlumlar başta olmak üzere dünyanın vicdan sahibi insanlar Türkiye’nin mücadelesini destekliyorlar. Afrin bu yüzden bir kırılma, mazlumlar için bir özgüven meselesidir. Bir de bunun diplomatik ayağı var. Aslında büyük güçler denilen emperyalist ülkelerin çıkarları ciddi anlamda çatışıyor. Bu saatten sonra birlik olma şansları da yok. Finansal krizden bu yana herkes kendi derdine düştü. Ufukta yeni krizden bahsediliyor. Hatta bazı yorumlar savaşla bitecek bir krizin olacağı yönünde. Bütün bu veriler ışığında diyebilirim ki, büyük güç kavramı bu saatten sonra ancak Türkiye ile açıklanabilir. Yani mazlumların duası ve reel politiğin verdiği imkanlarla Türkiye büyük yürüyüşe geçmiştir. Bize göre Afrin operasyonunun böyle bir anlamı da vardır.

Yakışır: Diyanet-Sen Kazandırmaya Devam Ediyor

Diyanet-Sen’in 14 yıldır kazandırmaya devam ettiğini belirten Yakışır, yetkiyi aldığımız günden beri Diyanet ve Vakıf görevlileri için en iyisi için çalıştık. Şükürler olsun çalışmalarımız meyvesini veriyor. Bunun 82 binleri geçen üye sayımız ve yüzlerce kazanımlarımızla ülkemizin en saygın sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. Bu yılda inşallah 15 kez yetki bayrağını daha da ileriye taşımak için çaba sarf etmeye, ter akıtmaya ülkemizi il il, ilçe ilçe, köy köy dolaşmaya devam edeceğiz. Biz üyemizle halkımızla bir olmaya, hizmet götürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynar: Eyüp’ten Çıkan Kutlu Yolcular Yürüyüşe Devam Ediyor

Diyanet-Sen’in 1998’yılında İstanbul Eyüp Sultan’da yapılan istişare ve toplantılar sonucu kurulduğuna işaret eden İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Sezai Kaynar, Rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Ahmet Yıldız ve geçtiğimiz günlerde ebediyete uğurladığımız Eski Genel Başkan Yardımcımız Remzi Sarıoğlu Ağabeyler İstanbul’da ilk tohumu attılar. Bizler onların mirasına en güzel şekilde sahip çıkarak bu kutlu yürüyüşe devam ediyoruz. Her geçen gün üye sayımızı artırıyor bunun yanında nitelikten taviz vermeden erdemli sendikacılık anlayışı ile hizmete devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Bu haberi 1222 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR