Yazıcı Sürümü

Giresun Şubesi’nden Kur’an Kursu Öğreticilerine Özel Program


Giresun Şubesi’nden Kur’an Kursu Öğreticilerine Özel Program
06.12.14, Cumartesi
Diyanet-Sen Giresun Şubesi il ve ilçe müftülüklerinde çalışan tüm Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik Dayanışma Günü düzenledi.

29 Kasım 2014’de Giresun Ayvasil Tesisleri’nde düzenlenen programa Kur’an Kursu Öğreticileri aileleri ile birlikte katıldığı programa İl Müftüsü Muhittin Oral, ilçe müftüleri, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yöneticileri, STK’ların başkanları ile birim müdürleri de katıldı. Katılımın çok yüksek olduğu programda İl müftüsü Muhittin Oral yapmış olduğu konuşmasında Kur’an öğreticiliğinin önemine değinirken, Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Kartal da sivil toplum örgütlerinin önemine işaret etti ve Memur-Sen’in çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Diyanet-Sen Şube Başkanı Sami Şimşek ise yaptığı konuşmada Kur’an Kursu öğreticilerinin yaşadığı sıkıntılara değinerek, günümüzde gelinen noktada Diyanet-Sen’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve hükümet nezdinde yaptığı çalışmalarla Kur’an Kurslarımızın ve öğreticilerimizin durumlarında ciddi iyileştirmeler olduğuna vurgu yaptı. Şimşek Diyanet çalışanlarının daha iyi hizmetlerle hep yanlarında olacaklarını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

Diyanet-Sen Kadın Kolları Başkanı Güler Aydınoğlu’da yaptığı konuşmada Sendikacılığı zalimin karşısında, mazlumun yanında yer alma olarak gördüklerini, Mekkeli zalim zenginlerin Yemenli gariban köylüleri ezmesine karşılık bir grup erdemli insanların kurdukları Hılful-Fudul cemiyetiyle Diyanet-Sen’in aynı misyonu taşıdığını, diğer sendikalarla Diyanet-Sen’in farkının onların emek ve özlük hakları için mücadele ederken, Diyanet-Sen’in özgürlüklerin mücadelesini yaptığını söyledi.

Program yapılan ikramın ardından Merkez Hacı Miktat Cami İmam-Hatibi Ali Süral’in yaptığı duayla sona erdi.

Bu haberi 2697 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR