Yazıcı Sürümü

İlhan Cavcav’ın Sakal Hazımsızlığı


İlhan Cavcav’ın Sakal Hazımsızlığı
20.11.14, Perşembe
​Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK yaptığı yazılı açıklamada Gençler Birliği Kulüp Başkanı İlhan CAVCAV’a cevap verdi.

Başkan Cavcav,"Kulüp müdürüme talimat verdim. Bundan böyle maçlara sakallı olarak kim çıkıyorsa her maç için 25 bin tl ceza keseceğimi, sakalda ısrar etmesi halinde ise kadroya alınmayacaklarını tabelaya yaz dedim" diye konuşup;

Neden bu şekilde bir karar aldınız sorusuna ise Cavcav, "Yahu kardeşim niye böyle bir karar aldım? Ben söylüyorum ayıp oluyor belki. Ben 80 yaşındayım ve her gün traş oluyorum be kardeşim. Ne o Beşiktaş'ın antrenörü çıkıyor böyle bir sakal ? Volkan Böyle bir sakal? Selçuk'ta sakal, Beşiktaşlılar da sakal. Yahu arkadaş, burası "imam hatip okulumu"? sen spor yapıyorsun. Sen ilerlemede, gençlere örnek olacaksın…” ifadesini kullandı. Bu ifadeler içerisinde İmam-Hatiplileri kast ederek, biz Müslümanlara, Hz.Muhammet Mustafa (SAV)’in sünneti olan sakala dil uzatmasını, ilerlemenin önünde manevi değerlerin bir engelmiş gibi göstermesini çok talihsiz bir açıklama olarak kabul ediyoruz. Bir yerde bir sıkıntı, bir karakter bozukluğu varsa, onun izahının inançlı kesime dil uzatılarak ifadelendirilmesi hiç kimsenin haddine değildir. Yüz yıllar boyu bu aziz milletimiz taşımış olduğu manevi değerlerle dünyaya hükmetmiştir. İlk emri “Oku” olan İslam dini ilerlemenin önünde asla engel olmamıştır, olmayacaktır da. İlhan Cavcav’ın açıklamaları içindeki ifadeler maksadı aşan ifadelerdir. Kendisini tüm İmam-Hatiplilerden ve İmam-Hatip sevenlerinden özür dilemeye davet ediyoruz. Sayın Cavcav doğduğunda kulağına bir İmam-Hatipli ezan okumuş mudur? Bilemiyoruz. Ama şu kesin ölümünde kendisine son görevi bir İMAM-HATİP’li yapacaktır.

Bu haberi 2841 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR