Yazıcı Sürümü

Mersin’de Kur’an Kursu Öğreticilerine 24 Kasım Kutlaması


Mersin’de Kur’an Kursu Öğreticilerine 24 Kasım Kutlaması
27.11.12, Salı
Diyanet-Sen Mersin Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Mersin il merkezinde görev yapan erkek ve bayan kuran kursu öğreticileri ile yemekli toplantı yaptı.

Diyanet-Sen Mersin Şubesi  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla  Mersin il merkezinde görev yapan erkek ve bayan kuran kursu öğreticileri ile  yemekli toplantı yaptı.

Toplantıya Yenişehi, Toroslar, Akdeniz ve Mezitli ilçelerine görev yapan  kuran kurusu öğreticileri katıldı.

Diyanet-Sen Mersin Şubesi  Kadın  Kolları İl Başkanı Kuran Kursu Öğreticisi Fazilet Koçak toplantıda yaptığı konuşmada sendikanın birçok hakkın kazanımında öncülük ettiğini ve sivil toplum örgütünün günümüzde bir ihtiyaç olduğunu belirterek  “kadın çalışanlar olarak sendikaya daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Sözleşmelilerin ve fahri kuran kursu hocalarının kadroya geçişinde ve daha bir çok konuda  sendikamızın katkısı kesinlikle yadsınamaz” şeklinde konuştu.

Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü de yaptığı konuşmada Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in sendikal anlayışa yeni bir boyut kazandırdığına dikkat çekerek  “Bizler sorunlarımızı kavga ederek değil konuşarak, birbirimizi dinleyerek sorunların çözülebileceğini ortaya koyduk.  Biz gül atan geleneği temsil ediyoruz. Hakkaniyete uygun sendikacılık yapmalıyız yapıyoruz. Biz anayasal bir kurumuz, memurken söyleyemediklerimizi şimdi söyleyebiliyoruz. Sendikacılık sadece menfaat kavgası değildir. Sendika olarak Van depreminde, başörtüsü sorununda, Filistin’deki zülme, Arakan’daki yetime de yardımcı olmaya, acılarını paylaşmaya çalışıyoruz. İnancımızı, insanımızı, ülkemizi ilgilendiren tüm olaylarda hassasiyetle hareket ediyoruz. Mazlumun, haklının, Hakk’ın yanında yer alıyoruz” dedi.

 

Bu haberi 5106 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR