Yazıcı Sürümü

Mersin Şubesi’nden Kaynaşma ve Dayanışma Pikniği


Mersin Şubesi’nden Kaynaşma ve Dayanışma Pikniği
13.10.16, Perşembe
Camiler ve Din görevlileri haftası nedeniyle Diyanet-Sen Mersin Şubesi kaynaşma ve dayanışma pikniği düzenledi.

Programa Yenişehir ilçe Müftüsü Halil Uzun, Memur-Sen'e bağlı Ulaştırma Memur-Sen İl Başkanı Bilal Tümlüer, Kültür Memur-Sen İl Başkanı İlhan Derinkök, Mersin metropol ilçelerinden Yenişehir, Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde görev yapan çok sayıda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kuran Kursu öğreticisi aileleriyle birlikte katıldılar .

Müftü Uzun yaptığı konuşmasında ."Sizler toplumun manevi sigortaları huzurun mimarlarısınız.15Temmuz gecesi ezan ve salalarıyla darbeye darbe yapan vatan bekçilerisiniz. Sizler mesai mefhumu gözetmeden çalışan örnek şahsiyetlersiniz. Sizler Allah'ın beytlerinin anahtarlarını teslim ettiği en güvenilir kullarsınız. Sizler Mihrap Minber Kürsü ve mahfilin sahibi Hz Muhammed'in (SAS) emanetini taşıyorsunuz .En yüce makama sizler sahipsiniz. Bu duyguyla haftanızı yürekten tebrik ediyorum. Şu programı yapıp sizleri bu meydanda bir araya getiren sendika ayrımı yapmadan herkesi davet eden Diyanet-Sen Şube Başkanı ve yönetim kurullarına teşekkür ediyorum. Rabb'im yar ve yardımcınız olsun." dedi

Şube Başkanı Ahmet Görgülü de yaptığı konuşmada din görevlilerinin manevi mesuliyeti ağır bir görev yaptıklarına dikkati çekerek “Sorumluluğumuz büyük . Sendikalarımız sivil toplum örgütleri olarak sizden aldıkları güçle zaman içerisinde bu sıkıntıları bir bir çözüme kavuşturacaktır. Ülkemizin muhtelif yerlerinde görevlilerimizin saldırılara maruz kalması bizleri üzmektedir. Kimse din görevlilerini yalnız zannetmesin. Tüm diyanet çalışanlarımızın hak arama noktasında yanlarındayız. Bu buluşmamız hem bizlerin hem ailelerimizin hem çocuklarımızın kaynaşmasına bir vesiledir. Zaten bizler bir ailenin mensuplarıyız” şeklinde konuştu. Görgülü ayrıca katılımcılara teşekkür etti.

Hafız Bestami Çırakoğlu’nun okuduğu Kur'an-ı Kerimle başlayan program Nusratiye Camii İmam Hatibi Niyazi Bayrak'ın duasıyla, Rahmet ilahi grubun seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle tamamlandı.

Bu haberi 1734 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR